10 jednoduchých a efektívnych spôsobov, ako vyzerať skvele v zlomku sekundy. Odkedy som vyskúšala tip č. 7, už ma čierne bodky na nose netrápia

KatkaR

Každá z nás sa rada cíti sebavedomo a sexy – či už sa vyberieme na popoludňajšiu kávu s priateľkami, do kina s manželom, na stretávku so spolužiakmi z gymnázia či vyvenčiť psa. Sebaistota je jednoducho kľúčom k šťastiu ženy. Avšak, aj tá nás niečo stojí. Niekedy peniaze, inokedy kopu času. My vám však prinášame pár cenných tipov, vďaka ktorým ušetríte jedno i druhé a zároveň sa budete vo svojej koži cítiť lepšie než kedykoľvek predtým.

Ryžová voda na rozšírené póry

Viacero kozmetických štúdií preukázalo, že ryžová voda má blahodarné účinky na našu pleť. Jednoduchý spôsob prípravy tohto zázraku len dokazuje, že účinné a efektívne domáce zázraky sa dajú pripraviť aj lacno a rýchlo.

Ako na to? Samozrejme môžete použiť aj kozmetickú ryžovú vodu, ale veľmi jednoducho si ju viete vytvoriť aj svojpomocne. Stačí, keď nasypete ryžu cca do polovice šálky a zalejete ju dvoma pohármi vody. Po 15-tich minútach môžete ryžu precediť a voda je pripravená na použitie. Potom do nej namočte vatový tampón a prejdite si ním po tvári, podobne ako keď si ju čistíte pleťovou vodou či mliekom. Tvár nechajte odpočívať a uschnúť a sledujte, ako sa vám vyjasní a vyhladí.

Kofeín na napuchnuté oči

Je dokázané, že zelený a čierny čaj obsahujú protizápalové látky, ktoré priaznivo pôsobia na stav našej pleti.

pinterest.com

Ako na to? Niekoľko vylúhovaných čajových vrecúšok vložte na chvíľu do chladničky. Keď ich vyberiete, vyžmýkajte z nich nadbytočnú vodu a vrecúška si priložte na oblasť pod očami.

Studená lyžica na kruhy pod očami

Rozmýšľate, ako asi vám môžu pomocť dve studené lyžice s kruhmi pod očami? Podstata tohto starého triku spočíva v znižovaní opuchu a teploty pokožky studenými obkladmi.

pinterest.com

Ako na to? Jednoducho. Ak chcete znížiť opuch a začervenanie vašich očí, vezmite si zo zásuvky dve kovové lyžice a vložte ich na chvíľku do chladničky. Potom ich vyberte a priložte si ich na obe oči. Môžete nimi robiť krúživé pohyby, až kým sa lyžice znova nezohrejú. Úľava, nemyslíte?

Hydratácia pleti pomocou banánov

Nielen banány, ale rovnako aj ich šupky sú skvelým zdrojom horčíka a vitamínu C. Ak si budete pár dní trieť vonkajšiu stranu banánovej šupky o pokožku tváre, zakrátko uvidíte výsledok vo forme vyživenej a odpočinutej pleti.

pinterest.com

Ako na to? Ak chcete vašu tvár zbaviť odumretej kože, tentokrát šupky obráťte a pleť si potierajte vnútornou stranou, až kým šupka nezačne hnednúť. Tvár si potom opláchnite teplou vodou.

Bdelý efekt vďaka natočeným riasám

Ak trpíte nespavosťou alebo jednoducho dobrovoľne ponocujete kvôli obľúbenému seriálu, určite ste si následky všimli aj na svojich zúžených či opuchnutých očiach. Vďaka klasickým kliešťom na riasy však môžete zaraz získať vzhľad, akoby ste sladko spali celú noc i celý deň.

https://www.instagram.com/p/Bbw5D7BBuyy/

Ako na to? Pre dlhotrvajúcejší efekt, ktorý vydrží celý deň, skúste svoje kliešte zohriať pod teplou tečúcou vodou. Potom ich priložte čo najbližšie k očnému viečku a stlačte na dobu 5-7 sekúnd.

Skryte svoje šediny pomocou maskary

Striebristé vlasy už dávno nie sú len záležitosťou veku. K predčasnému šediveniu vlasov prispieva mnoho faktorov, ako sú napríklad stres, nedostatok potrebných živín, fajčenie a iné. Samozrejme, je vhodné zistiť hlavnú príčinu, ktorá spôsobuje tento kozmetický nedostatok, ale ak potrebujete riešenie práve tu a teraz, vyskúšajte trik s obyčajnou maskarou.

pinterest.com/ pinterest.com

Ako na to? Stačí, keď si vezmete svoju obľúbenú čiernu alebo hnedú maskaru (farbu prispôsobte odtieňu vlasov) a jej štetiny pretiahnete po šedivých pramienkoch.

Domáca odlupovacia maska na čierne bodky

Čierne bodky, ako sa im ľudovo hovorí, potrápili už asi každú z nás. Vo väčšom množstve sa  vyskytujú najmä na nose, čele a brade, a ak ich nemáte, ste šťastná žena! Avšak, zúfať nemusíme ani my ostatné – odlupovacia maska je totiž perfektným riešením nielen na odstránenie čiernych bodiek, ale aj nežiaducich chĺpkov na tvári.

pinterest.com

Ako na to? Potrebovať budete iba 3 ingrediencie – 1/2 čajovej lyžičky neochutenej želatíny, 1 lyžicu destilovanej vody a 1/2 čajovej lyžičky aktívneho čierneho uhlia. Zmiešajte ich dohromady a vzniknutú zmes naneste na tvár. Nechajte uschnúť a odstraňujte ju od brady smerom nahor.

Mlieko na upokojenie pleti

Kyselina mliečna má veľké množstvo kozmetických výhod. Vďaka nej môže byť vaša pokožka čistejšia, jemnejšia a vláčnejšia.

pinterest.com/ pixabay.com

Ako na to? Aby ste dosiahli spomenuté výsledky, ponorte vatový tampón do mlieka, vyčistite si ním tvár a potom si ju opláchnite teplou vodou.

Zbavte sa dvojitej brady pomocou matného bronzera

Samozrejme, najlepším trikom, ako skryť túto nelichotivú časť našej tváre, je vôbec ju nemať. Teda cvičiť a zdravo sa stravovať a ono sa to už nejako postupne vyformuje aj samo. Avšak, keď už tu predsa len je a potrebujeme rýchly trik, pomôže nám matný bronzer a kontúrovanie.

pinterest.com

Ako na to? Keď chceme skryť dvojitú bradu, mali by sme sa snažiť nejakým spôsobom zvýrazniť našu čeľusť. Použitím matného bronzera  nakreslite na svoju tvár číslicu 3 – a to smerom od spánku cez líniu líca až po líniu čeľuste. To isté urobte na oboch stranách vašej tváre. Potom tento obrazec jemne rozotierajte, až kým prirodzene nesplynie s tónom vašej pleti, avšak dodržiavajte pritom predkreslený tvar číslice 3.

Belšie zuby vďaka jahodám

Ak máte v dôsledku pitia kávy, zeleného čaju či pôsobením iných faktorov na zuboch žltý povlak, skúste s ním zabojovať chutným spôsobom – jahodami, resp. kyselinou jablčnou, ktorú toto ovocie obsahuje.

pinterest.com

Ako na to? Pre rýchly a okamžitý výsledok si jednoducho po každom zube prechádzajte kúskami jahôd. Následne ústa vypláchnite. Môžete si však vyrobiť aj domácu jahodovú zubnú pastu – zmiešajte jednu roztlačenú jahodu s 1/2 čajovej lyžičky jedlej sódy. Túto zmes naneste na svoju zubnú kefku a klasicky si ňou čistite zuby aspoň 5 minút. Potom si dôkladne vypláchnite ústa.

Máte odskúšané aj iné tipy a triky, pri ktorých využívate zaujímavé ingrediencie, ako sú napríklad ovocie, zelenina či iné suroviny, ktoré nájdete v domácnosti? Alebo ste už stihli vyskúšať niektorý z tých našich? Inšpirujte nás v komentároch.

Pozri aj: Zistite svoj typ pozadia a oblečte si to, čo sa vám najviac hodí. 4 základné typy a muži budú váš zadok obdivovať

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), brightside.me

0
Komentovať