Mamička povedala, že jej s platením účtov pomáha 11-ročná dcéra: Nemám peniaze na jedlo, preto pijem čaj

Nikoleta Kottešová

Foto: pexels

Jedna mama prezradila, ako jej 11-ročná dcéra pomáha s platením účtov zo svojho vreckového.

Článok pokračuje pod videom ↓

Victoria je slobodná matka a snaží sa vyjsť s peniazmi, pretože účty neustále rastú. Má štyri deti, a jej najstaršia dcéra jej poskytuje svoje vreckové, aby pomohla pokryť náklady na život. Victoria dostáva okolo 300 eur týždenne na dávkach a vysvetľuje, že hladuje a namiesto jedla sa napcháva šálkami čaju, napísal portál Tyla.

Namiesto jedla čaj

„Mám hlad, pretože si nemôžem dovoliť jesť. Žalúdok si zapĺňam šálkami čaju.“ povedala pre The Mirror. „Keď sa deti vrátia domov, uistím sa, že sa najedli, a vezmem im všetko, čo im zostalo na tanieri.“ Victoriina dcéra Keira každý týždeň venuje svoje vreckové, aby si mohli kúpiť chlieb a mlieko. „Je to srdcervúce. Keira ma minulý týždeň videla rozbíjať plechovú truhlicu s peniazmi a povedala mi: ‚To je v poriadku mami, môžeš mať moje peniaze‘,“ dodala. „Cítia som sa hrozne a hanbila som sa. Silne som ju objala.“ Malá Keira dokonca darovala peniaze, ktoré dostala na svoje narodeniny minulý od svojej pestúnky, a svojej mame povedala, že sa vzdá aj akýchkoľvek peňazí, ktoré dostane na Vianoce.

Foto: pexels

Na všetko zostala sama

Victoria začala mať finančné problémy pred niekoľkými rokmi, keď sa vzťah s jej bývalým partnerom začal rúcať. Mama nemôže pracovať, pretože sa stará o svojho päťročného syna, ktorý má vážne zdravotné problémy. „Mám naozaj veľkú úzkosť, nemôžem spávať, pretože sa strachujem o peniaze,“ priznala. „Musela som zohnať peniaze na zaplatenie školského výletu mojej dcéry. Preto som požiadala moju mamu o peniaze, keďže som si to nemohola dovoliť.“

Najnovšie články