Táto fotografia otca so synom mala vyše 130 000 likeov a Facebook ju zablokoval. Jej príbeh vás zamrazí

Lucia Mužlová

Na Facebooku sa objavila fotografia otca, ktorý drží v náručí svojho chorého syna, no bola niekoľkokrát odstránená. Po tom, ako bola zachytená táto fotografia, museli Heather Whitten a jej manžel odviesť svojho syna Foxa do nemocnice, kde zistili, že má salmonelózu. Začiatkom tohto mesiaca Heather uverejnila nasledujúcu fotografiu, ktorá bola následne odstránená. Kvôli nevhodnému obsahu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Heather v popise fotografie opisuje situáciu, ako strávil otec so svojím synom niekoľko hodín v sprche aby mu klesla teplota. Fox celý čas zvracal a mal hnačky a rodičia sa mu snažili pomôcť ako vedeli. Fotografia získala vyše 130 000 likov a zdielalo ju 31 000 ľudí. Následne bola Facebookom odstránená.

fotkafacebook1
dailymail.co.uk

Heather je matkou 4 detí a pracuje ako fotografka. Tento moment odfotografovala, pretože v tej chvíli to bol silný okamih pre nich, ako rodičov. „Môj muž bol tak silný, trpezlivý a milujúci, keď sedel v sprche s naším synom v náručí,“ hovorí Heather. „Jeho šepot upokojoval Foxa, hovoril mu, že bude v poriadku, a že sa o neho bude starať. Boli to veľmi úprimné slová.“

fotkafacebook3
dailymail.co.uk

Heather bola veľmi prekvapená tým, že mnoho ľudí príbeh obišiel a videli len niečo nevhodné a dokonca niečo so sexuálnym podtextom. Videli len nahotu. Niektorí tvrdili, že rodina prekročila všetky hranice tým, že uverejnila fotografiu kde sú otec s chorým synom nahý, a že by to nemalo byť verejne zdieľané. Heather s týmito tvrdeniami nesúhlasí. „Kiež by som tú situáciu vedela vyjadriť lepším spôsobom. Na tej fotografii sa nenachádza žiadny sexuálny podtext a nemala v ľuďoch vyvolať takéto pocity. Nenachádzajú sa na nej žiadne „súkromné“ partie, ktoré by boli odhalené.“

fotkafacebook4
dailymail.co.uk

Heather dúfa, že jedného dňa bude z Facebooku platforma, ktorá umožní takýto druh slobody a prezentácie lásky medzi rodičmi a deťmi a taktiež umožní slobodný prejav všetkým umelcom. Len je potrebné takúto slobodu privítať bez strachu. Pod fotografiou sa taktiež objavili podporujúce a krásne komentáre, za ktoré je rodina vďačná. Čo si o tejto fotografii myslíte vy? Budete sa na ňu pozerať ako na súčasť krásneho príbehu, ktorý zobrazuje lásku otca k svojmu synovi, alebo budete prudérni a odsúdite ju?

fotkafacebok2
dailymail.co.uk

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Najnovšie články