Mamička prezradila, že odmieta každý rok oslavovať narodeniny svojej dcéry. Spustila tým lavínu, akú nečakala

Dana Kleinová

Foto: TikTok (@marissalight) / Pexels

Jedna mama sa nedávno obrátila na sociálne siete, aby vysvetlila, prečo nehodlá robiť svojim deťom každý rok narodeninovú oslavu. Ľudia jej názor označili za kontroverzný a sú z toho zhrození.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Boredpanda, mamička menom Marissa Light vysvetlila, že svojej dcérke aj všetkým deťom, ktoré bude mať v budúcnosti, plánuje usporiadať za život len dve narodeninové oslavy. Namiesto toho navrhuje inú alternatívu, ktorá je podľa nej oveľa vhodnejšia.

Foto: Pexels

Navrhla inú alternatívu

Mamička vysvetlila, že podporuje len dve oslavy narodenín – úplne prvú a na sladkých 16. Potom už plánuje urobiť len oslavu promócií. A má na to dôvod. Vysvetlila: „Bola som na mnohých detských narodeninových oslavách, či už mali tri, či sedem, či 12, či už šlo o niekoho z rodiny alebo priateľov, a je mi ľúto, ale ako niekto, kto nemal v tom čase dieťa, tieto oslavy neboli príjemné. A nemyslím si, že to dieťa si všimlo, že som tam.“

„Nebudem to vnucovať svojim priateľom a rodine. Ak ste niekto, kto skutočne rád organizuje svojmu dieťaťu narodeninovú oslavu, robte to čo chcete. Nehovorím nikomu inému, ako má žiť svoj život, len to osobne nepovažujem za potrebné. A nebudem to robiť. Moja dcéra bude každý rok milovaná a oslavovaná v deň jej narodenín. Len to nebude týmto štýlom,“ dodala Marissa.

Marissa sa v súčasnosti sťahuje do veľkého domu, kde bude bývať nielen so svojimi rodičmi, ale tiež so svojím bratom, s jeho manželkou a jej dvoma synovcami. A každý rok s nimi plánuje oslavovať narodeniny jej dcéry tak, že si spolu dajú večeru a narodeninovú tortu. Jej narodeniny pritom začnú tak, že jej spravia špeciálne raňajky podľa jej výberu a potom sa jej spýtajú, čo chce v ten deň robiť, napríklad skákať na trampolíne alebo prezliecť sa za princeznú. Bude to vraj len jej deň a ona sama sa rozhodne, kto sa môže k týmto aktivitám pridať.

„Pôjdeme von a dáme si s ňou príjemnú slávnostnú večeru jeden na jedného, kde bude môcť mať našu plnú a nerozdelenú pozornosť. A mám pocit, že je to oveľa zábavnejšie a oveľa skutočnejšie a oveľa lepší spôsob takto osobne s ňou tráviť čas a oslavovať ju v deň jej narodenín,“ dodala mamička. Zároveň však poznamenala, že keď bude jej dcéra staršia, nechá ju vybrať si, či chce oslavovať narodeniny týmto štýlom, alebo ich osláviť s priateľmi tradičným spôsobom.

@marissalight It’s been a minute since I’ve given you a #hotmomtake … you’re welcome. #babybirthdayparty #momsoftiktok #momtok #firsttimemom #sahm #momcontent #millenialmom #birthdayparty ♬ original sound – Marissa | Lifestyle | SAHM

Ľudia ju skritizovali

Najnovšie články