Čim menej budete rozprávať o tejto veci, tým lepšie. 9 tajomstiev, ktoré je lepšie si nechať pre seba

Michaela

Hovorí sa, že to, čo sa chystáme vysloviť, by sme si najskôr mali dobre premyslieť. Určite sa už aj vám nie raz stalo, že ste povedali čosi, čo vás po chvíli trpko zamrzelo, prípadne ste si uvedomili, že ste si danú vec mali nechať pre seba. Je normálne mať svoje „tajomstvá“. My, ženy, s tým máme zrejme väčší problém. Rozprávame sa rady, to sa poprieť jednoducho nedá. Častokrát sa nám teda stane, že nám z úst vyjde niečo, čo by sme si radšej mali nechať pre seba. Je tak?

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Tu je niekoľko vecí, o ktorých je niekedy naozaj lepšie nehovoriť:

Dobré skutky

Ak chcete urobiť niečo dobré, robte to pre druhých, nie pre seba a pre to, aby ste sa tým mohli pochváliť. Je to vec, ktorá tým, že o nej budete všade rozprávať, stráca na hodnote. Dobré skutky sa vykonávaju „potichu“. Či už ste pomohli staršej pani s ťažkými taškami, mladej mamičke s kočíkom alebo ste niekomu vrátili peňaženku, nechajte si to pre seba a svetu to môžete povedať širokým a hrejivým úsmevom.

Úspechy

Podarilo sa vám postúpiť v práci? Darí sa vám schudnúť, úspešne ste obmedzili nezdravú stravu a pravidelne cvičíte? Tešte sa z toho sami. Je iné, keď sa doma pochváli školák dobrou známkou z písomky.

Hrdinstvo

Vykonali ste nejaké hrdinstvo? Odolajte pokušeniu a nevykrikujte ho do sveta. Či už ste vykonali čokoľvek, je pekné, keď si to necháte pre seba.

Duchovné poznanie

pixabay.com

Stali ste sa veriacim, pravidelne meditujete, dospeli ste ku nejakému hlbšiemu duchovnému poznaniu? Nie každý sa rád baví o týchto témach. Niekoho by ste tým mohli dokonca odradiť. Niektorí veriacimi sme, niektorí nie. Každý si svoju cestu vyberáme sami.

Morálka

Násilie sa na svete žiaľbohu deje neustále. Ak sa ním však niekto má potrebu chváliť, nie je to úplne v poriadku. Ublížiť niekomu je ľahké, chváliť sa tým však choré a pokrytecké.

Rodinný život

Nie všetci máme dokonalé rodiny. Nevyberáme si ich. Niektoré rodiny fungujú bez problémov, v niektorých to škrípe, niektoré sa medzi sebou ani nebavia. Je to však každého osobná vec. Čím menej budete o rodinných problémoch rozprávať, tým lepšie.

Samochvála v kuchyni

pixabay.com

Je fajn, keď nám varenie nie je cudzie, a keď navyše vieme variť dobre. Ak aj napriek tomu, že zo všetkých strán počúvate samé chvály na vašu kuchyňu, nemusíte ich šíriť ďalej. Len skromne poďakujte a robte radosť aj naďalej.

Plány do budúcnosti

Každý máme nejakú predstavu o svojej bunúcnosti, sny, plány. Sú to však veci, ku ktorým si sami niekedy pomôcť vieme, inokedy je to všetko vo hviezdach. Je v poriadku, ak teda nejaké plány máte, zbytočne o nich však budete každému hovoriť.

Deti

pixabay.com

Samozrejme, že máte ohromnú radosť z toho, že sa vašim deťom tak darí v škole či v práci. Nie každý o tom chce ale pravidelne počúvať. Raz za čas sa s úprimnou radosťou podeliť o skvelé úspechy je fajn, ale všetko má svoje medze.

Možno máte po tomto článku pocit, že si máte pre seba nechávať takmer všetko. Nie, tak sme to nemysleli. Určite vo svojom okolí máte niekoho, komu hovoríte všetko. Tak to aj má byť. Nemusíte preto pri menej blízkych ľuďoch rozoberať rôzne veci zo súkromia, niekedy stačí málo, aby boli zle pochopené. Niektorí ich navyše ani počúvať nechcú. Nie darmo sa hovorí, že menej je niekedy viac.

Čo si o tom myslíte? Pokojne sa o svoje názory podeľte v komentároch. Ako je to u vás? Viac hovoríte alebo počúvate?