Mám 30 a stále bývam so svojimi rodičmi. Toto je dôvod, prečo sa nemienim odsťahovať a nehanbím sa za to

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Mnohí mladí ľudia berú predstavu, že by sa po skončení školy mali nasťahovať naspäť k rodičom, za hotovú nočnú moru. Pocit zlyhania a návratu do minulosti mnohých ľudí dostane do neuveriteľnej depresie.

Po skončení školy sa mladí ľudia rozhodujú, čo budú robiť ďalej. Kým niektorí sa snažia a hľadajú si prácu už počas štúdia, mnohým to nie je umožnené, a tak sú nútení bývať so svojimi rodičmi. Niekedy je to nevyhnutnosť. Niektorí ľudia si to však vyberú dobrovoľne a nemajú pocit, že by sa mali za niečo hanbiť. Kým v minulosti bolo bývanie s rodičmi po tridsiatke niečím nepredstaviteľným, v dnešnej dobe to už vôbec nie je také zlé. Hlavne vtedy, keď vaša výplata nie je v takej sume, v akej by ste si predstavovali a nemáte partnera, s ktorým by ste sa o výdavky podelili.

Foto: unsplash

Keď sú podmienky, prečo nie?

Čo ešte však vedie mladých ľudí, aby sa nehnali do vlastného a zostávali žiť v byte so svojimi rodičmi? Pokiaľ žijete v priestore, kde má každý možnosť byť občas sám a cítiť sa pohodlne, určite to nie je žiadne obmedzovanie osobného priestoru. Samostatná kúpeľňa je taktiež niečo, čo dokáže zavážiť. Ak bývate v dome s dvoma poschodiami, kde si jedno môžete vyčleniť na samostatný malý byt? Ešte lepšie. Ak nemáte partnera, s ktorým by ste chceli žiť a zakladať rodinu, nie je veľmi veľký dôvod na to odísť od svojich rodičov.

Foto: unsplash

Načo odísť, keď nemám vzťah

Mnohí ľudia si myslia, že nie je dôvod odchádzať od rodičov, pokiaľ nemáte vážny vzťah. Okrem toho, nulová skúsenosť so životom osamote tiež nie je dobrý základ nezávislosti. Pozitívom je, že si navzájom môžete naozaj veľmi pomôcť. Či už po praktickej stránke, kedy si môžete byť istý, že je vždy niekto doma, aby dal pozor na vaše veci, ale aj po tej citovej. Ak ste chorá, má sa o vás kto postarať a taktiež vám aj uvariť dobrý vývar. Prispievanie na domácnosť ocenia vaši rodičia, no zároveň aj vy, pretože nebudete míňať toľko peňazí, koľko by ste minuli na chod vlastnej domácnosti.

Foto: unsplash

Oddych aj práca

Striedanie vo varení a upratovaní je taktiež niečo, čo si mnohí ľudia pochvaľujú. Kým to nie je len využívanie „mama hotela“, musíme uznať, že to má svoje výhody. Na jednej strane aspoň vždy budete pociťovať rozmanitosť, na druhej strane si oddýchnete, pretože nebudete robiť niektoré veci každý deň. Kým bývate s rodičmi a na domácnosť prispievate nevysokou sumou, môžete si našetriť niečo bokom, keď sa rozhodnete, že je ten správny čas na odsťahovanie sa. Aspoň nezostanete.

adme.ru