Už čoskoro si pospíme o hodinu kratšie. Čaká nás zmena času, hodiny si budeme musieť prestavovať ešte roky

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Zmena času sa opäť blíži. Tento raz si pospíme o hodinu kratšie, keďže prechádzame zo zimného na letný. Ako dlho si ešte budeme musieť prestavovať hodinky?

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, do tohtoročnej zmeny času si počkáme ešte pár týždňov, hodinky si budeme všetci povinne meniť 26. marca, teda v nedeľu o 2.00, kedy si posunieme čas na 3.00, teda bude noc o hodinu kratšia. Znamená to, že si pospíme o hodinu kratšie, čo však mnohých ľudí, ktorí si radi pospia, nepoteší. Pondelkové vstávanie tak bude trochu problematické, a to nielen pre dospelých, ale aj pre deti.

Zmena času prinesie aj výhody

Nemusíte sa však obávať, zmena času prinesie aj množstvo výhod a síce, že poobedia budú dlhšie a teplejšie. Už čoskoro sa tak môžete tešiť na príjemné posedenia na pive či pri káve aj vonku na terase a za vidna. O zmene času sa pritom diskutuje už naozaj dlho. Mnohí ľudia by ho privítali čo najskôr, avšak tak rýchlo k tomu nedôjde.

Dokedy to bude trvať?

Dohoda pritom bola už na spadnutie, no nedošlo k nej, keďže Európska únia sa musela zaoberať dôležitejšími vecami a síce riešením pandemickej situácie. Tá odsunula túto tému na vedľajšiu koľaj a upadlo to, takpovediac, do zabudnutia. Tému budú opäť riešiť až koncom roka 2026, teda skôr ako v roku 2027 sa konca striedania času nedočkáme. Meniť hodinky si budeme minimálne štyri roky.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk