To, akým pôsobom niekoho objímate, môže o vašom vzťahu prezradiť skutočne veľa

Lucia Mužlová

littlethings.com

Všetci vieme, že rôzne typy osobností sa prejavujú rôznym spôsobom. Aj typ vašej chôdze o vás môže veľa prezradiť. Čo sa však dá vyčítať z objatia dvoch ľudí? Objímanie je v skutočnosti len rozšírená forma základnej ľudskej potreby, a to dotykov.

Určite nezabudnite ani na článok o tom, čo o vás prezrádzajú čiary na zápästí a navyše ak máte tri alebo 4, dozviete sa niečo veľmi zaujímavé.

Už aj výskumy dokazujú, že dotyk je veľmi dôležitý pre život človeka. Čím viac sa napríklad matka dotýka svojho novonarodeného dieťatka, tým sa ich vzťah prehlbuje a upevňuje a pokračuje to až do dospelého života. Aj v dospelosti je dotyk veľmi dôležitou súčasťou partnerského vzťahu. Keďže sme všetci odlišní, aj naše objatia sú odlišné a každý typ objatia môže o vzťahu veľa odhaliť. Je to až šokujúce, ale skutočne je to pravda. Pozrite sa, čo o vás a vašom vzťahu prezrádza objatie.

Ochranca

objatie
Heeral Chhibber

Takéto objatie je predovšetkým o pocite bezpečia. Osoba objíme tú druhú zozadu a rukami ju pevne chytí, aby mala istotu, že je v bezpečí. Táto poloha ukazuje veľké množstvo dôvery a starostlivosti. Môžeme aj povedať, že váš partner vám „kryje chrbát“.

Objatie s rukou na chrbte

objatie2
Heeral Chhibber

Jedno z tých najčastejších objatí, ktoré je veľmi upokojujúce a pripomínate danej osobe, že vám na nej naozaj záleží. Táto pozícia je zároveň o otvorenosti, ale aj zraniteľnosti. Zadná časť tela je veľmi zraniteľná, preto by ste mali osobe vždy položiť ruku na chrbát. Takéto objatie je pri partnerskom vzťahu veľmi jemné a môže trvať aj viac ako pár sekúnd. Pri tomto objatí sú ľudia väčšinou v tesnej blízkosti.

Priateľské objatie

objatie3
Heeral Chhibber

Toto objatie je o priateľstve či kamarátstve. Väčšinou tú druhú osobu jemne potľapkáme po chrbte, ako signál komfortu. Nie je tu žiadny pocit intímnosti, romantiky a dokonca ani blízkosti. Takýmto spôsobom skôr objímate niekoho z rodiny, prípadne známeho. Veľakrát sa takto objímajú aj muži. Ak sa takto objímate často vo svojom partnerskom vzťahu, zrejme nebude ideálny a nikam sa neposúva.

Romantické objatie tzv. pomalý tanec

objatie4
Heeral Chhibber

Toto objatie je o romantike a blízkosti. Jeden z partnerov drží partnera okolo pásu a ten druhý zase okolo krku. Niečo ako prvý tanec na strednej škole, pri pomalej hudbe. Toto objatie je typické pre mladé alebo čerstvé páry. Ak sa takto objímate aj vo vzťahu, znamená to, že romantika sa ešte stále nevytratila.

Objatie okolo ramien

objatie5
Heeral Chhibber

Jedná sa o akési polovičné objatie, ktoré hovorí „sme v tom spolu“. Ide znovu skôr o priateľské objatie a určite nie ste s týmto človekom nejako romanticky prepojení. Je to akoby prepojenie toho, čo je emocionálne aj nejakým fyzickým kontaktom.

Skrytá tvár

objatie6
Heeral Chhibber

Toto objatie býva väčšinou veľmi silné a pevné. Objatie je také blízke a tesné, že dokážete tvár ukryť pred celým svetom a máte pocit, že toho druhého nechcete pustiť. Takéto objatie znamená, že nechcete byť od seba a ste veľmi zamilovaní. Najradšej by ste v tomto objatí ostali navždy a máte strach, že vás druhá osoba opustí.

Aké sú ďalšie tipy objatí? Pokračujte v čítaní na ďalšej strane…

Najnovšie články