Už dnes začne Sociálna poisťovňa vyplácať seniorom 300 eur. Niektorí sa ich však dočkajú až neskôr

Dana Kleinová

Foto: unsplash/TASR archív

Už od dnešného dňa začne sociálna poisťovňa vyplácať mimoriadny jednorazový príspevok. Pred sviatkami si tak polepšia o niekoľko stoviek eur. Nedostanú ich však všetci naraz.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje Sociálna poisťovňa, mimoriadny jednorazový príspevok vo výške 300 eur, ktorý NR SR schválila k pôvodnému 13. dôchodku, dostanú do rúk prví seniori už dnes. Sociálna poisťovňa začala s vyplácaním, no nie všetci dostanú tieto peniaze naraz. Niektorí si počkajú takmer až do konca decembra. Seniori však budú mať ďalší dôvod na radosť.

Foto: pxhere

Dostanú ho skôr

Sociálna poisťovňa bude tento príspevok vyplácať v dátume od 1. do 20. decembra. Takmer 1,5 milióna poberateľov všetkých dôchodkových dávok ho dostane vo svojom štandardnom výplatnom termíne, niektorí ho však dostanú ešte skôr. Poberatelia s výplatným termínom 22. a 24. dňa v mesiaci dostanú 300 eur skôr a budú si tak môcť pred Vianocami prilepšiť. Pravdepodobne si na ne však počkajú rovnako ako tí, ktorí dostávajú dôchodok 20. decembra.

V prípade poberateľov dôchodku zo zahraničia sa o tieto peniaze nemusí nik obávať. Aj títo seniori dostanú svoje peniaze ešte pred sviatkami, najneskôr v stredu 20. decembra.

Tento príspevok bude všetkým vyplatený automaticky a nemusíte o nič žiadať ani nič vypĺňať. Dostane ho totiž každý, kto má v decembri 2023 nárok na dôchodok.

Najnovšie články