Keď uvidíte túto fotografiu, budete mať zlomené srdce. Psík vyprevádzal svoju majiteľku na poslednej rozlúčke

Nikoleta Kottešová

Foto: pixabay

Ľudia majú zlomené srdce pri fotografiách psa dokazujúceho svoju bezpodmienečnú lásku, keď kráčal za rakvou svojej majiteľky na pohrebe. Scéna vyzerala ako z filmu no je o to dojemnejšia, keďže je úplne skutočná.

Článok pokračuje pod videom ↓

Margo Magan zomrela 30. decembra 2022 vo veku 94 rokov a jej rodina sa s ňou rozlúčila na pohrebe 2. januára. Jej syn Mike vzdal hold svojej mame srdečným príspevkom na Twitteri, v ktorom ju opísal ako matku, plaveckú šampiónku, špičkovú golfistku, prvú prezidentku golfového klubu v Írsku a legendu.

Margo sa v roku 1971 stala kapitánkou golfového klubu Longford a v roku 1996 prvou dámou prezidenta klubu. Podľa Mikea sa jeho mama udržiavala v kondícii aj v starších rokoch, uviedol portál Tyla.

Jej pes smútil

Na fotografii ktorú zdieľal jej syn Mike, je jej pes Bessie, ktorý vedie smútiacich na cintorín a kráča za pohrebným autom.  Mike na margo svojej mamy napísal: „Milovala svojho psa.“ Obrázok zarezonoval u tisícok používateľov Twitteru a rýchlo získal množstvo lajkov a komentárov od tých, ktorí Margovej rodine vyjadrovali sústrasť.

Jeden používateľ Twitteru napísal: „Vyjadrujem úprimnú sústrasť tebe a tvojej rodine, Mike.“ Ďalší komentoval: „Táto fotografia sa práve objavila na mojej časovej osi… taká dojemná, taká smutná… ale aká veľmi úžasná fotka!“

Vyznali jej poctu

Longford Golf Club zazdieľal svoju vlastnú poctu Margo, pretože ju opísal ako jednu zo svojich „najneuveriteľnejších žien“ v príspevku na Facebooku, kde vysvetlil, že bola členkou klubu od roku 1952. „Keďže bola národnou a olympijskou plavkyňou a národnou víťazkou v stolnom tenise, po svadbe s Johnom v roku 1948 vložila všetky svoje športové schopnosti do golfu,“ píše sa na pocte.

„Bola to nanajvýš výnimočná žena, ktorá spojila golf s tým, že je matkou 12 detí a zaneprázdnenou farmárkou. Celú svoju kariéru hrala golf a jej meno je vyryté na každom večnom pohári a trofeji v klube.“ V príspevku sa ďalej uvádzalo, že na Margo sa bude pamätať ako na „najvýraznejšiu golfovú osobnosť Longfordu našej doby“. „Zostalo nám úžasné množstvo spomienok,“ ukončili príspevok.