Matka šla ku kaderníkovi a 2-ročnú dcérku nechala v aute. Dievčatko v rozpálenom aute bojovalo o život

Dana Kleinová

Foto: Profimedia

Matka šla ku kaderníkovi a svoju dcéru nechala zamknutú v aute. Plačúce dievčatko zachránila až polícia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál TN.Nova.cz, mestskí policajti z českého Tábora zasahovali v situácii, kedy matka nechala svoju malú dcérku v rozpálenom zamknutom aute na priamom slnku. Len dvojročné dievčatko tak bolo v ohrození života a muselo byť prevezené do nemocnice. Matka bola počas toho v kaderníctve.

Foto: Pixabay

Bola v ohrození života

K incidentu malo dôjsť v utorok na jednej z ulíc v Tábore. „Krátko po 13. hodine vyrážala pohotovostná hliadka na Vančurovú ulicu, kde v osobnom automobile sedelo plačúce dieťa pripútané v autosedačke,“ informovala miestna polícia na sociálnej sieti. Zatiaľ čo dieťa plakalo v aute, jeho matka bola v neďalekom kaderníctve. Dcérku nechala v zamknutom aute s ledva pootvorenými oknami.

„Vozidlo stálo na priamom slnku a teplota vzduchu v tej dobe dosahovala 26 °C. Bolo uzamknuté a okná malo stiahnuté iba o jeden cm. Vzhľadom na to, že približne dvojročné dievčatko bolo v nebezpečenstve ohrozenia života, privolali strážnici okamžite hasičov a zdravotníkov,“ uviedol policajný hovorca Pavel Šimek.

Prehriate dievčatko bolo prevezené do nemocnice. Jej mama sa pritom k autu vrátila až v momente, kedy sa už hasičom podarilo dieťa vybrať von. Viac informácií polícia neposkytla.

Najnovšie články