Harry a Meghan opäť nahnevali mnohých ľudí. Chystajú sa do Veľkej Británie, dôvod verejnosť rozhodil

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (sussexroyal)

Harry a Meghan majú na svete množstvo fanúšikov, ale aj odporcov. Robia kroky, ktoré v širokej verejnosti vyvolávajú zmiešané pocity a toto je ďalší z nich.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa všetkého napriek tomu, že kráľovskú rodinu obvinili z rasizmu, predávania „genetickej bolesti a utrpenia“ a ďalších vecí, stále plánujú malú Lilibet pokrstiť vo Veľkej Británii. A to nie hocikde, ale rovno v kaplnke vo Windsore, kde pokrstili aj malého Archieho. Uviedol to portál Daily Mail. Zámer prísť do Británie kvôli krstu, mal Harry povedať blízkej rodine počas svojej poslednej návštevy, pri odhalení sochy zosnulej princeznej Diany.

Foto: TASR/AP

Prvá návšteva Británie

Kráľovský zdroj potvrdil, že Harry a Meghan chcú Lilibet pokrstiť rovnako ako jej brata, vo Windsore. Bola by to prvá Meghanina návšteva Británie, odkedy manželia opustili svoje kráľovské povinnosti. Je tiež zaujímavé, že 6 týždňov po narodení nebolo Lilibet pripísané ôsme miesto v rade na trón, ktoré jej prináleží. Princa Andrewa, druhého syna kráľovnej, by tak zaradila na deviate miesto.

Foto: TASR archív

Súkromný obrad

Archieho krstil arcibiskup v kaplnke v roku 2019, pozvaných bolo len 25 ľudí a Harry a Meghan dokonca nechceli uverejniť ani mená krstných rodičov. Súkromný krst tiež nie je úplne bežný. Verejnosť bola rozrušená aj po zverejnení mena najmladšieho potomka Harryho a Meghan, pretože je to prezývka, ktorou bola v domácnosti známa kráľovná Alžbeta. Neskôr však vyšlo na povrch, že Harry a Meghan sa kráľovnej dopredu pýtali, či jej to nebude prekážať.

Mnohých ľudí to, že chcú Lilibet pokrstiť v Británii, nahnevalo, pretože si myslia, že vzhľadom na vystúpenie z kráľovskej rodiny, nemajú nárok na to, aby žiadali takýto obrat.