Sajfa je skvelý otec, nebojí sa ani plienok. Takéto slová mu venovala manželka Veronika Ostrihoňová

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (veronikaostrihonova/sajfa)

So známymi slovenskými osobnosťami, tehotenstvom a deťmi sa skutočne roztrhlo vrece. Ľudia, ktorí majú na sociálnych sieťach nejaký vplyv, môžu aj takto inšpirovať ostatných, napríklad aj prístupom.

Sociálne siete sa nám už akosi automaticky spájajú s influencermi, reklamami, ale aj životným štýlom. Medzi najvplyvnejších ľudí na sociálnej sieti patria jednoznačne Matej „Sajfa“ Cifra a jeho manželka, Veronika Cifrová Ostrihoňová. Tí minulý rok privítali na svete svoje prvé dieťa, dievčatko Sáru. Hoci ju na Instagrame zverejňujú len veľmi zriedkavo, príspevky oboch sú často orientované práve na rodičovstvo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Veronika Cifrová Ostrihoňová (@veronikaostrihonova),

Krásny príspevok

Obaja dávajú dobrý príklad svojim sledovateľom, kde sa snažia pozerať na všetko triezvo, no samotný Sajfa sa netají tým, že sa snaží byť pri starostlivosti o svoju dcéru čo najviac prítomný, a to aj pri zdanlivo „nepríjemných“ veciach. Pri príležitosti včerajšieho Dňa otcov zverejnila Veronika krásny príspevok.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Veronika Cifrová Ostrihoňová (@veronikaostrihonova),

Neštíti sa ani plienok

„Aj tento pán má dnes sviatok! Všetko najlepšie tomu najlepšiemu Sárinmu otcovi na svete. Neštíti sa nočného vstávania, ranných vychádzok, vysoko kontaminovaných plienok, ani občas únavou nevrlej manželky. Sarina má jeho oči, výraz, úsmev a zdá sa, že aj povahu. Nevadí, na koberček v škole bude chodiť on! Ďakujeme mu obe, bez neho si to od začiatku až doteraz neviem(e) ani len náhodou predstaviť. Máme obrovské šťastie, že ho máme a, že sme (zatiaľ) kompletná rodina. O to viac dnes myslím na každého, a každú, ktorí to majú inak. Všetko najlepšie otcom, no rovnako aj matkám, ktoré musia otcov zastupovať. Ste úžasní/úžasné!“ napísala.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Veronika Cifrová Ostrihoňová (@veronikaostrihonova),

Ako je to s otcom na materskej?

„Inak, dnes som sa vďaka Inštitútu finančnej politiky dozvedela, že otcovia na Slovensku majú najdlhšiu materskú v rámci Únie. Nárok na ňu má 71 percent slovenských otcov, a na materskej môžu byť 28 týždňov. Aj pre nich je materské v priemere sto percent čistej mzdy. A najlepšia správa je, že to čoraz viac slovenských otcov využíva. Materské pre otcov totiž pomáha matkám na trhu práce, posilňuje rodovú rovnosť (!), a takisto vzťah otcov s deťmi, keďže s nimi trávia viac času.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený © Sajfa (@sajfa),

„Tiež šípim, že to zlepšuje vzťah medzi partnermi, keďže muži vidia, že materská vie byť aj zľahka iná ako “dovolenka.” Moj manžel si to našťastie uvedomuje, aj keď na materskej nie je. Ak máte doma takých pánov, dajte im o bozk navyše! Povedala by som, že navarte im skvelý obed, ale v niektorých prípadoch (ako v mojom) by to bol skôr trest, takže radšej bozk.“

Sajfa má tiež trefné poznámky

Na svojom Instagrame Sajfa, manžel Veroniky, tiež občas zverejňuje trefné poznámky aj veselé príhody. „O štvrtej ráno som zvažoval niekoľko alternatív : eska páska, nervovo-paralyzačný plyn či spoločný skok z balkóna. Všetko s nadsázkou samozrejme… Z pozície otca česte prehlasujem, že obdivujem ženy matky a špeciálne moju ženu, lebo takýchto nocí má za sebou omnoho viac ako ja, ale treba jedným dychom dodať, že ona má aspoň tie dva fantastické objekty, ktoré upokoja každé dieťa a potešia každého dospelého muža,“ napísal.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený © Sajfa (@sajfa),

„Odkladám si túto fotku sem pre budúcnosť keď mi po prvýkrát povieš vety typu : „Oco, prestaň si trápny!“, „Otec, ty mi vôbec nerozumieš!“, „Ocino, požičiaš mi 20 eur?“, „Ocino, chcela by som ti niekoho predstaviť…“ Budem to tu mať odložené ako dokument toho akí sme (napriek tvojim budúcim výhradám) parťáci.“

0
Komentovať