AKTUÁLNE: Pred dnešným slnkom si dajte pozor, bude naozaj veľmi horúco

Kristína Hagarová

Foto: Needpix.com

Na Slovensku bude naďalej pokračovať horúce počasie. Ako informuje TASR, teploty dosiahnu opäť 28 až 30 stupňov Celzia. Horúco má byť na celom území krajiny a predpokladá sa, že to bude pokračovať aj naďalej. Kedy sa dočkáme prehánok alebo búrok?

Podľa imeteo bude horúco celý týždeň, no ku jeho koncu nás zasiahnu silné búrky. Teploty sa dovtedy môžu vyšplhať až do výšky 37 stupňov Celzia. Zlomovým dňom by mal byť štvrtok, odkedy sa začnú teploty šplhať nad 35 stupňov Celzia.

Kedy bude najteplejšie?

Portál uvádza, že najteplejšie dni tohto týždňa budú piatok a sobota. Za oteplenie môže tlaková výš, ktorá sa bude presúvať cez naše územie smerom na východ. V priebehu týždňa bude ochladenie len chvíľkové a búrky sa vyskytnú len veľmi výnimočne. Zmena príde až v závere týždňa, kedy na naše územie príde studený front. Ten so sebou prinesie intenzívne búrky ukončí vlnu tropických horúčav.

Čakajú nás silné búrky

V nedeľu sa budú búrky vyskytovať na väčšine územia a budú sprevádzané silným vetrom, krúpami a prívalovým dažďom. Prvé búrky sa však môžu na Slovensku vyskytnúť v noci zo soboty na nedeľu.

Hoci mnohým z nás tropické teploty nevyhovujú, mali by sme si ich užiť, kým nás nepríjemne neprekvapí dážď a búrky. Dovtedy by sme chceli pripomenúť, aby ste dbali na pitný režim a pred silným slnkom sa dostatočne chránili.

2
Komentovať