Na oslovenie kráľovská výsosť môžu zabudnúť. Takto volajú v škole princa Georga a princeznú Charlotte

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Nie je žiadnym tajomstvom, že členovia kráľovskej rodiny musia robiť často všetko preto, aby zostali inkognito. Výnimkou nie je ani princ George a princezná Charlotte. 

Článok pokračuje pod videom ↓

V snahe pomôcť obom deťom získať normálne vzdelanie v tých najlepších podmienkach. Ako uvádza portál Tyla, spolužiaci Georga a Charlotte vôbec netušia, že sa učia po boku najznámejších detí na svete. A to platí hlavne pre Georga, ktorý je dedičom anglického trónu.

Nevedia, s kým sedia v škole

V škole sa volajú George Cambridge a Charlotte Cambridge a také isté priezvisko platí aj pre Louisa, ktorý tiež nastupuje do školy. Podobne to mali princ William a Harry, ktorí mali v škole priezvisko Wales, po Charlesovi, ktorý má titul princ z Walesu. Členovia kráľovskej rodiny zvyčajne nemajú priezviská, ale výnimkou sú tí, ktorí nemajú tituly, ako napríklad deti princa Harryho a Meghan.

Foto: profimedia

Viac slobody a normálneho života

Archie má preto celé meno Archie Mountbatten-Windsor. Nie je známy ako Archie Sussex, čo je bývalý titul princa Harryho. Momentálne sa William a Kate spolu s deťmi sťahujú, keďže Charlotte a George nastupujú do novej školy Lambrook v Bracknelli. Všetci budú bývať vo Windsore a do novej školy ich, samozrejme, prvý raz odvezie William.

Obaja chcú svojim deťom poskytnúť čo najnormálnejší život do takej miery, akej to bude možné. Veria tomu, že presťahovanie do Windsoru im to uľahčí a bude to pre ich to najlepšie rozhodnutie. Myslia si tiež, že deti tam budú mať viac slobody.