Malý princ naučil už mnohých dospelých, čo je to láska, ako milovať a ako byť dobrým priateľom. Toto sú tie najkrajšie citáty, ktoré vám aj v najťažších chvíľach ukážu správny smer

Monizz

Bol malý a predsa veľký. Antoine de Saint-Exupéry sa vo svojej najpopulárnejšej knižke Malý princ, prostredníctvom hlavnej postavy vyznáva z toho, ako by mala láska vyzerať. Z toho, čo znamená milovať, ale aj z toho, ako málo lásky v živote dávame.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Milovať nie je jednoduché a nedokáže to každý. Nikto nemôže povedať, že miloval stopercentne, pretože v každom človeku je zakorenený kus egoistu, ktorý v rôznych časových rozpätiach vychádza na povrch. Každý pád, bitka, strata rovnováhy nás učí poznávať lásku. Učí nás, ako by sme mali žiť a učí nás aj to, že pády sú len dôsledkom našej nedokonalosti milovať. Potešte svoju dušu niekoľkými najkrajšími citátmi o láske, milovaní, dospievaní, ale aj priateľstve z najznámejšej knižky tejto doby – Malý princ.

10 najkrajších citátov

Ľudia už nemajú čas, aby niečo spoznávali. Kupujú si u obchodníkov celkom hotové veci. Ale pretože nejestvujú obchodníci, čo by predávali priateľov, ľudia už priateľov nemajú. Ak chceš mať priateľa, skroť si ma!

To, čo tu vidím, je iba škrupina. To najdôležitejšie je neviditeľné..

Ľudia u vás pestujú päťtisíc ruží v jedinej záhrade a nenachádzajú v nej to, čo hľadajú. A predsa by mohli nájsť, čo hľadajú, v jedinej ruži alebo kvapke vody.

Dospelí si potrpia na číslice. Keď im hovoríte o novom priateľovi, nikdy sa vás nespýtajú na podstatné veci. Nikdy vám nepovedia: „Aký má hlas? Ktoré sú jeho obľúbené hry?“ Namiesto toho sa opýtajú: „Koľko má rokov? Koľko ma bratov? Koľko váži? Koľko zarába jeho otec?“. Až potom si myslia, že ho už poznajú.

pixabay.com

Hviezdy sú krásne vďaka kvetine, ktorú nevidno. Púšť je krásna, lebo niekde ukrýva studňu.

Človek sa vystavuje nebezpečenstvu, že bude trošku plakať, keď sa nechá skrotiť.

Moja ruža je dôležitejšia ako vy všetky. Pretože práve ju som polieval. Pretože práve ju som ukrýval na noc pod sklený zvon. Pretože ju som chránil zástenou. Pretože pre ňu som pozabíjal húsenice. Pretože ju som počúval, ako sa žaluje alebo sa vystatuje alebo dokonca ako niekedy mlčí. Pretože je to moja ruža.

Či už je to dom, hviezdy alebo púšť… To, čo ich robí krásnymi, je neviditeľné!

Je oveľa ťažšie súdiť samého seba ako svojich blížnych. Ak sa ti podarí samého seba dobre súdiť, bude to znamenať, že si osvietený mudrc.

Čas, ktorý si venoval svojej ruži, robí tvoju ružu takou dôležitou.

Pozri aj: Klasický bob pre stredne dlhé vlasy je skvelý spôsob, ako zmeniť svoj vzhľad. Toto je 20 žien, ktoré urobili správne a tento strih mimoriadne pristane

zdroj: babskeveci.sk (M)