Kupujete pravidelne týchto 8 vecí v obchode? Nečudujeme sa, že si neviete mesačne ušetriť ani 20 eur

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Peniaze niekedy míňame úplne zbytočne na veci, ktoré nepotrebujeme. Napriek tomu je jasné, že občas si doprajeme veci, na ktoré by sme sa nemali ani pozrieť, pokiaľ sa nechceme úplne preplatiť.

Je jasné, že aj keď by sme mali šetriť, nakoniec by sme si občas mali niečo aj dopriať. Dávajte si však pozor na to, čo presne to „dopriatie si“ znamená. Na niektoré veci naozaj nemusíte míňať nič.

Nápoje a jedlo na letisku

Cena za nápoje a jedlo na letisku či na palube lietadla je niekedy aj viac, než stopercentne navýšená. Preto by ste si mali rozmyslieť či tú chvíľu nevydržíte aj bez toho. Počas dlhších letov predsa dostanete jedlo a aj nápoj priamo v lietadle, keďže to máte v cene. A ak skutočne potrebujete vodu, zoberte si so sebou prázdnu fľašu, ktorú si naplníte vodou potom, čo prejdete kontrolou.

Foto: unsplash

Toner do tlačiarne

V dnešnej dobe, keď už máte na každom rohu tlačiareň, kde si môžete vytlačiť všetko, čo potrebujete za pár centov, je jednu doma mať naozaj zbytočnosť. Pokiaľ teda netlačíte veci pravidelne. Toner do tlačiarne je totižto skutočne preplatená záležitosť, okrem toho je jasné, že ak ho celý neminiete, tak vám len vyschne.

Foto: unsplash

Bieliace zubné pasty

Viete, že reálne nemajú žiadny účinok a napriek tomu si ich kupujete. Asi je jasné, že väčšinou ide len o marketingový ťah a pokiaľ chcete mať zuby krásne biele, klasickému bieleniu sa proste nevyhnete.

Foto: unsplash

Minibar v hoteli

Je jasné, že pokiaľ dostanete chuť na niečo z hotelového minibaru, nebude to zadarmo. Ale to, že si nakoniec cenu reálne preplatíte možno aj viac ako trikrát, nad tým ste asi nepremýšľali. Keď ste hladný, radšej sa vyberte do obchodu. Kúpite si všetko, čo potrebujete a za cenu, ktorá sa s tou v minibare nedá ani porovnať.

Foto: unsplash

Pukance a nápoje v kine

Ľudia si neuvedomujú, že to nie je samotný film, ktorý kinu zarába, ale naopak, všetky doplnky, čo s ním súvisia. Čiže pukance, kola, minerálka alebo aj obľúbené nachos so syrom. Všetko je to zbytočne predražené a vy by ste si mohli kino dopriať aj bez toho.

Foto: unsplash

Novinky v oblasti technológií

Niektorí ľudia si nevedia predstaviť, že by nemali hneď najnovší mobil alebo televíziu, či kávovar. Pravda je však taká, že to absolútne nepotrebujete a v konečnom dôsledku škodíte svojej peňaženke, ale aj prírode.

Foto: unsplash

Čistá voda v reštaurácii

Mnohí ľudia si v reštauráciách objednávajú čistú vodu a popritom nevedia, koľko za ňu zaplatia. V mnohých sa síce dáva voda zadarmo, no ak vám zaúčtujú, je jasné, že je to veľmi cez cenu.

Vložky

Hygienické vložky sú nielen veľkým znečisťovateľom prostredia, ale aj žrútom peňazí. Je preto fajn, keď ich nahradíte niečím iným, napríklad menštruačným kalíškom. Chce to len trochu cviku a nebudete používať nič iné.

0
Komentovať