Nikto neveril, že im to vydrží, sú spolu už 17 rokov. Medzi párom je rozdiel 40 rokov

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

87-ročná Edna a 47-ročný Simon Martin tvrdia, že to bola láska na prvý pohľad, keď sa pred 20. rokmi stretli. Teraz oslavujú 17. výročie svadby.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Daily Star, po toľkých rokoch je im jedno, čo si o nich ľudia myslia. Prvý raz sa stretli na koncerte, keď mala ona 69 rokov a on 31. Za svoje úspešné manželstvo vďačia tomu, že sa k sebe správajú s láskou a každý deň je pre nich dobrodružstvo. „Stále spolu chodíme a kráčame ruka v ruke.“

Inšpirovali mnohých ľudí

„Dokonca sme inšpirovali aj iných ľudí vo vzťahoch, medzi ktorými je vyšší vekový rozdiel, aby sa zobrali. Naši priatelia a známi nám držali palce a ignorujeme divné pohľady aj komentáre. Láska je láska a každý sa na reči môže vykašlať. Vek je stav mysle,“ povedal Simon. Edna dodala, že sa stále veľmi milujú a udržiavajú ich vzťah živý.

Foto: profimedia

Simon povedal, že Ednu uchvátil hlavne svojím hudobným umením. Najprv boli partnermi na diaľku, ale nemohli bez seba vydržať. Simonova rodina potrebovala čas, aby sa so všetkým vyrovnala, avšak nakoniec sa s tým zmierili a boli radi, že je šťastný.

Foto: profimedia

Ich blízki sú šťastní

Ednina rodina ju od začiatku podporovala a na svadbu jej dcéra dokonca upiekla koláč. Povedala, že jej nezáleží na tom, že jej vnúčatá majú k Simonovi vekovo bližšie ako ona. „Ľudia tam, kde žijeme, sú veľmi srdeční a priateľskí, nie sú veľmi súdni, nie že by to bola vec kohokoľvek. Často si dáme bozk aj v supermarkete alebo si robíme zle. Je to super, že si môžeme navzájom prejavovať lásku.“