Stačí tak málo a svet vám bude ležať pri nohách. Toto je 10 pravidiel, ktoré dodržiavajú bohatí ľudia

Lucia Horáková

Byť úspešným a bohatým je snáď snom všetkých ľudí, ktorí nie sú spokojní s tým, akým smerom sa ich život uberá. No úspech nespočíva len v nahromadení majetku a peňazí, ale aj o tom, ako vystupujete na verejnosti.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zdravé sebavedomie, pozitívne myslenie či zvládanie rôznych stresových situácii je kľúčom k úspešnému životu, ktorým sa riadia aj tí bohatí. Inšpirujte sa niekoľkými tipmi, ktoré vám môžu výrazne zlepšiť kvalitu vášho života.

Hovorte menej, počúvajte viac

Toto základné pravidlo je dôležité dodržiavať aj vtedy, keď nehovoríte s priateľom. Zároveň patrí medzi jeden z kľúčových bodov v podnikaní a preto by sa mal naň klásť vysoký dôraz. Je všeobecne známe, že komunikácia je kľúčom k úspechu a vedieť počúvať svoje okolie je jej neodmysliteľnou súčasťou.

Foto: pixabay.com

Netrávte všetok čas v kancelárii

Celodenné vysedávanie za stolom v kancelárii vašej kariére ani trochu nepomôže, práve naopak. Ak chcete byť úspešní, treba sa čo najviac stretávať so zákazníkmi, klientmi či odborníkmi, podľa toho, v akej oblasti pracujete. Je to skvelý spôsob, ako zmeniť svoju perspektívu a zároveň si rozšíriť vedomosti, ale aj okruh kontaktov.

Vyberajte si správnych priateľov

Bohužiaľ, realita je niekedy krutá a ak chcete byť úspešní, musíte prehodnotiť aj svoje priateľstvá, ktoré máte. Priatelia majú totiž na vás veľký vplyv a preto sa treba opýtať samého seba, či vám pomáhajú byť ešte lepším alebo vás ťahajú k zemi. Ak je vašou prioritou stať sa bohatým, musíte začať s priateľmi a ľuďmi, ktorí vám k tomu môžu naozaj dopomôcť.

Vedieť si oddýchnuť

Tráviť v práci čas do neskorej noci, prípadne si ju doniesť domov nie je šťastným riešením. Bohatí ľudia však presne vedia, že je veľmi dôležité si vedieť prácu oddeliť od svojho súkromia a osobného života. Ak nechcete skončiť vyčerpaní alebo dokonca vyhorení, prácu si domov neberte.

Nikdy sa neprestávajte učiť

Súčasný svet, moderné technológie a inovácie si vyžadujú pravidelné vzdelávanie. Úspešní ľudia to vedia a preto sa zaujímajú o všetko nové, čo sa okolo nich deje. Knihy, prednášky či videá vám pomôžu ostať v obraze.

Zdroj pasívneho príjmu

Bohatí v tom majú jasno a vedia, že zarobené peniaze sa hneď nemíňajú na značkové oblečenie, drahé autá či šperky. Dôležité je mať vedľajší príjem a zarobené peniaze vedieť správne investovať. Vznikne tak ďalší príjem, ktorý majetok zvýši a pritom nemusíte pohnúť ani prstom. Ide napríklad o rôzne investície, dividendy alebo investície do nehnuteľností.

Každý deň čítajte

Podľa výskumov až 88 % bohatých ľudí číta denne aspoň 30 minút. Môže ísť o rôznu literatúru, publikácie k osobnému rozvoju až po novinky, ktoré vám pomôžu zvýšiť vaše vedomosti. Aj toto vám otvorí dvere do sveta úspešných.

Foto: pixabay.com

Efektívne využívanie času

Už ste si niekedy uvedomili, koľko času stratíte len tým, že si prezeráte príspevky na sociálnych sieťach, fotky či videá roztomilých zvierat? Pokúste sa tento čas obmedziť a využiť ho radšej na niečo efektívnejšie, napríklad na osobný rozvoj, zdravie či vytváranie nových kontaktov.

Zdravie

Je mimoriadne dôležité, aby ste nezanedbávali svoje telo, ale aj myseľ. Venujte sa im každý deň a uvidíte, ako skvele sa budete cítiť. Môžete napríklad posilňovať, venovať sa rôznym športovým aktivitám, behať, či tráviť čas s priateľmi, dopriať si horúci kúpeľ alebo meditovať. Toto všetko dobíja vaše pomyselné baterky a zároveň vás uvoľňuje. Netreba ale zabúdať na pravidelné zdravotné prehliadky a zdravú, vyváženú stravu.

Foto: pixabay.com

Vedieť si naplánovať deň

Napíšte si zoznam úloh, krátkodobé ale aj dlhodobé ciele, či sny. Každý deň si spíšte, či už na papier alebo do počítača, vaše myšlienky, vzostupy a pády daného dňa. Vyčistíte si tak hlavu, aby ste mali viac priestoru na vaše ďalšie myšlienky a nápady. Zároveň tak nezabudnete na nič dôležité.

Pozri aj: AKTUÁLNE: Úspešná slovenská herečka sa stala dvojnásobnou mamou. Ukázala fotku a poznáme aj meno dieťatka

Lucy, brightside.me