Status Slováka sa stal virálnym, má už viac ako 10-tisíc reakcií: Takáto je pravda o slovenských predavačkách

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Každé zamestnanie má svoje úskalia, ale asi sa mnohí zhodnú v tom, že byť predavačkou je naozaj za trest. Vidieť sme to mohli počas vrcholu koronavírusu, avšak správanie zákazníkov často nie je úplne v poriadku ani teraz.

Článok pokračuje pod videom ↓

Byť predavačom je ťažké, pretože každá práca s ľuďmi je náročná. A to hlavne vtedy, keď sa k vám ľudia správajú nevhodne a ako k niekomu, kto môže naozaj všetko. Na facebookovej stránke Priznania žien sa objavil silný príspevok Slováka, ktorý má už viac ako 12-tisíc reakcií. Hneď po prečítaní zistíte, prečo to tak je. V úvode hneď poďakoval všetkým predavačkám.

Poďakovanie všetkým predavačkám

„ĎAKUJEM KAŽDEJ JEDNEJ PANI PREDAVAČKE, že to s nami zvládate. Posledné mesiace som bol svedkom ako hnusní dokážu byť ľudia na tieto ženy. Uvediem pár príkladov. Nakričať za to, že daný tovar z Kauflandu nemajú aj v Bille je tak zúfalé. Babka rozbije sklenenú fľašu sirupu a ešte z*ebe predavačku, že to umýva v pracovnej dobe. Tu sa mi rozum zastavil. Tu som sa jej našťastie mohol zastať a babku z*ebal ja. Pokladníčka si berie z pásu potraviny, aby ich oskenovala a drbli jej kofolu na ruku. Videl som rozbiť jogurt a nechať ho tak, vtedy som sa tiež ozval.

Dostalo sa mi odpovede, že hentie to upracú, lebo aj tak sedia na ritiach. To povedala mladá žena, ktorá asi ešte nikdy nepracovala, keďže mala pri sebe 2 deti a jedno na ceste. To je tak špička ľadovca. Možno som len precitlivený, ale prajem si, aby sa k sebe ľudia chovali slušne. Predavačka je náročná práca, či už fyzicky, ale hlavne psychicky.“

Aj jeho mama bola predavačka

Napísal tiež, že jeho mama bola predavačka a odrobila v obchode vyše 35 rokov. Bola však hrdá na to, že bola „len predavačka“ aj keď ju veľakrát videl plakať kvôli zákazníkom. „Prosím majme k sebe úctu a správajme sa slušne k akémukoľvek povolaniu. Kde by sme boli bez smetiarov, upratovačiek (neviem si predstaviť, že by som mal po práci ešte vysávať kanceláriu a umyť okná), lekári bez sestričiek sú nič. Záchranári aj vám ďakujem. Ľudia, ktorí sa budete smiať z tohto príspevku vedzte, že na každú sviňu sa varí voda.“

Najnovšie články