Lupiny na pleciach alebo zle vypasované nohavice. Toto je 9 vecí, ktoré každý deň škodia nášmu vzhľadu a odpudzujú ostatných

Michaela

Tiež sa vám už stalo, že ste sa chystali von pomerne dlhý čas, dokonca ste s tým, ako ste vyzerali, boli spokojní, avšak vám všetko pokazila cenovka na topánkach či drobný fľak na tričku? Poznáme ten pocit. Veľmi dobre. Niekedy sa oplatí všímať si drobné detaily. Nám možno prídu nepodstatné (nemyslíme zrovna spomenutú cenovku), no niekomu môžu biť do očí tak, že ich úplne odradíme. Všetci predsa chceme zanechať ten najlepší dojem. Pripravili sme si pre vás preto zoznam 10 vecí, na ktoré by ste si mali dávať pozor.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vyblednuté oblečenie

Čierna má byť jednoduchu čierna. Na niekoho pôsobí smutne, avšak nemôžeme jej uprieť eleganciu a silu. Ak máte niekoľko obľúbených kúskov, ktoré rady nosíte, je možné, že je to už na nich pomaly aj vidno. Vieme, nikto si to nechce priznať, keď jeho milovaný kúsok vybledne. Nie je to však vôbec príjemný pohľad na úpravenú ženu v síce dobre sediacich, avšak vyšedivených šatách.

pixabay.com

Čiernej pomáha pranie v chladnejšej vode, pridanie octu, či pridanie silnej čiernej kávy alebo čaju počas preplachovania. Existujú však aj špeciálne pracie prípravky určené pre čierne prádlo.

Nie je biela ako biela

Tak, ako pri čiernej, aj biela vie niekedy zradiť. A tak, ako je aj čierna povinná v šatníku, tak by mala byť aj biela. Ale pozor! Biela, nie „biela“ zožltnutá od nosenia či potu.

pixabay.com

Aby ste predišli nepríjemným pocitom zo zažltnutého oblečenia, skúste ho pravidelne porovnať s niečím naozaj bielym, aby ste sa uistili, že je biela stále bielou. Pomáha však aj peroxid vodíka, sóda či citrónová šťava počas prania.

Vyhrnuté rukávy

pixabay.com

Budete sa možno čudovať, ale pokiaľ máte rukávy vyhrnuté tak, že pripomínajú harmoniku, naozaj to vie pokaziť dojem. Skúste si dať nabudpce trocha záležať. Jednak to aj inak potom vyzerá, keď si tie rukávy naspäť odrolujete.

Harlem nohavice

Pri týchto nohaviciach sa nám zdá, že sa ľudia delia na dva tábory. Buď ich milujete, alebo nenávidíte. Verte však, že pohodlie sa im uprieť naozaj nedá. Sú úžasné najmä v lete, kedy voľná látka príjemne chladí.

Ak sa ich chystáte kombinovať, dajte si pozor, ako na to pôjdete. Ak máte pestré farebné či vzorované harlem nohavice, zvoľte jednoduchý jednofarebný top. Ak máte, naopak, top farebný, zvoľte nohavice jednej farby. Ďalšou cennou radou je – noste ku nim pohodlnú obuv ako letné sandále či tenisky. Podpätky neodporúčame, ani to nevyzerá dobre.

Lupiny na oblečení

Lupiny nemá rád nikto. Niekedy sa im však nevyhneme a znepríjemňujú nám život na každom kroku. Nekamarátia sa najmä s tmavším oblečením.

pixabay.com

Nadmerná tvorba lupín však niečo značí, preto tomu treba prísť na kĺb. Možno je to zlou životosprávou, zlým šampónom, príliš častým umývaním vlasov… Oplatí sa pátrať.

Príliš veľa ozdôb

pixabay.com

Nie darmo sa hovorí, že menej je niekedy viac. Ak obľubujete všelijaké doplnky, či už prstene, náramky alebo náhrdelníky a do toho ešte výrazný mape-up, stavte na jedno, maximálne dve z nich. Vyplatí sa vám to.

Nepadnúce nohavice

Áno, vieme, aké je niekedy náročné nájsť v obchode nohavice, ktoré padnú ako uliate. Raz nesedí dĺžka, inokedy padnú skvelo, avšak ich nezapneme. Oplatí sa však hľadať a za dobre padnúce nohavice možno dať viac ako sme zvyknutí. Veľmi peknú postavu vytvarujú nohavice s vyšším pásom.

pixabay.com

Nie je nič horšie, ako keď vám nohavice zle vyformujú zadok alebo vám cez ne „preteká“ brucho.

Make-up nonstop na tvári

pixabay.com

Rozmazaná špirála, otlačený rúž, roztečený make-up. Aj to sú veci, ktoré vám hrozia, pokiaľ sa neviete vzdať make-upu a nosíte ho nonstop. Nielenže si vaša pokožka neoddýchne, nevyzerá to ani vábne. Aj tu platí pravidlo – menej je niekedy viac.

„Nepodstatné detaily“

pixabay.com

Detaily. Na tie si treba dávať veľký pozor. Už či je to malú dierka na svetri, mastný fľak na šatách, zvyšky jedla medzi zubami, je fajn, pokiaľ máme po ruke niekoho, kto nás na tieto drobné, avšak podstatné nedostatky upozorní. Vypláca sa nosiť si so sebou malé zrkadielko.

Všímate si na ľuďoch tieto detaily? Ak áno, určite ste postrehli, ako negatívne to na vás pôsobí. Je tak? Niekedy z toho nerobíme vedu, avšak čo-to o človeku napovedia. Čo najviac odradí vás, keď vidíte na človeku?

Pozri aj: Zabudnite na čiernu, šedú a bielu! Toto je TOP 26 najkrajších kombinácií na jar 2018 pre ženy každého veku. Najviac ma zaujal tip č. 8

zdroj: Miška, adme.ru