Na Slovensku pribudla nová predvoľba. Ak vám niekto bude volať z tohto čísla, nezľaknite sa

Lucia Mužlová

Operátor 4ka je na Slovensku už 3 roky. Doteraz používala známu predvoľbu 0950, ktorú poznáte určite všetci. V týchto dňoch dostal tento operátor ďalšiu predvoľbu. Tú jej pridelil Úrad pre reguláciu elektronických komunikácii a poštových služieb. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Mnohé roky bola predvoľba jasným signálom toho, do ktorej siete voláte. To sa ale vďaka možnosti prenosu čísla zmenilo. Teraz, ak voláte do inej siete, vás na to upozorní krátky hlasový oznam. Ak ale budete v najbližších dňoch volať na číslo začínajúce 0951 takmer s istotou sa dovoláte na číslo od 4ky.

Foto: Pixabay

Prenos čísla je výhodnou možnosťou, ktorá podporuje konkurenčný boj. Pri zmene operátora tak už nemusíte meniť číslo, čo je často nepraktické, nielen pre samotného človeka, ktorý je už na svoje číslo dlhodobo zvyknutý, ale najmä pre ľudí, ktorí majú uložené vaše číslo.

Vďaka prenosu čísla môžete využívať lepšie ponuky operátorov a tí sú aj vďaka tomu motivovaní vám poskytovať kvalitnejšie služby. Často totiž zachovanie svojho starého čísla bolo jedinou motiváciou, prečo ostať u daného operátora a nevyužiť lepšie ponuky, ktoré poskytovali iní operátori.

Pozri aj: Stačí sa poprechádzať či odfotiť čo sa ti páči. Toto je 7 aplikácií do smartfónu, ktoré ti zarobia peniaze

aktuality.sk

Najnovšie články