Matka sa posťažovala na sociálnych sieťach. Tvrdí, že ju vyhodili z lietadla, lebo svojmu dieťaťu nedala rúško

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Matka tvrdí, že ju vyhodili z letu spoločnosti American Airlines po tom, čo odmietla dať svojmu dieťaťu, ktoré má astmu, na tvár rúško.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tvrdí tiež, že ju letuška prinútila, aby so svojím dieťaťom opustila lietadlo, aby sa „stretla s políciou“. Ako uvádza portál Ladbible, Amanda Pendarvis chcela letieť z Dallasu do Colorada, aby sa stretla so svojou rodinou. Letela spolu so svojím dvojročným synom Waylonom. Na sociálnych sieťach zdieľala sériu príspevkov, ktoré opísala ako traumatizujúci a potupný zážitok.

Personál označila za arogantný

Podľa jej slov sa snažila letuške vysvetliť, že jej syn nikdy nemal rúško, pretože má astmu. „Ukázala som jej negatívny test na koronavírus, povedala som, že má astmu a rúško predtým nikdy nemal, no nezaujímalo ju to. Tak nás jednoducho vyviedli z lietadla,“ povedala a dodala, že let predtým bol v poriadku, no pracovníci na tejto linke boli veľmi arogantní a neslušní.

Jej dieťa sa, samozrejme, bálo, preto neustále kričalo a plakalo. Arogantne sa podľa nej nesprávala len letuška, ale aj samotný kapitán, ktorý nariadil, aby z lietadla vystúpila. Keďže jej dieťa malo záchvat, musela rýchlo použiť jeho núdzový inhalátor. Podľa nej policajti nečakali, že sa stretnú s matkou a dvojročným dieťaťom a nechápali tomu, čo sa vlastne stalo. Let jej nakoniec bez problémov prebookovali a ospravedlnili sa jej za nepríjemnosti.

Letecká spoločnosť sa k situácii zatiaľ nevyjadrila, hovorca však povedal, že žena odmietla splniť pokyny, teda nechcela sedieť a mať prekryté horné dýchacie cesty.

Najnovšie články