Inštruktorka plávania zverejnila dôležité varovanie. Takto by ste deťom uterák dávať nikdy nemali

Kristína Hagarová

Foto: Flickr (Joe Shlabotnik)

Inštruktorka plávania zverejnila správny spôsob, ako zabaliť svoje dieťa do uteráka po plávaní a mnohí rodičia zostali prekvapení. Zdá sa, že to predtým celý čas robili zle.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, Nikki Scarnati, certfikovaná inštruktorka plávania, poučila rodičov o tom, ako najlepšie osušiť svoje dieťa, keď vyjde z vody. Podľa nej správne zabalenie do uteráka môže zachrániť život dieťaťa. Nikki najprv ukazuje typický spôsob, uterák cez ramená dieťaťa. Práve táto metóda je však nebezpečná.

Pozor na nebezpečnú metódu

„Pokiaľ by vaše dieťa spadlo do bazéna, jeho končatiny by boli obmedzené pod mokrým uterákom,“ hovorí vo videu. Namiesto toho by ste mali dieťaťu osušiť ruky, potom by ich malo dieťa zdvihnúť a vy by ste mali omotať uterák tak, aby malo ruky voľné. Ak náhodou spadne do bazéna, stále môže hýbať končatinami.

@scarnati.swim Thats right! Make sure your towel is UNDER your littles arms. NOT on top. Follow along for more water safety content 🥰 #selfrescue #selfrescueswimming #selfrescueswim #watersafety #drowningpreventionawareness #drowningprevention #springhillisr ♬ original sound – Nikki Scarnati

Mnohí rodičia jej poďakovali za radu a dokonca sa ozvali aj takí, ktorí môžu jej teóriu potvrdiť. „Môžem to potvrdiť. Spadla som do hlbokého bazéna v uteráku a museli ma zachraňovať.“ Ďalší povedali, že je to dobrý trik, ktorý môže dieťa ochrániť aj pred pádom, keďže sa môže zachytiť rukami.

Najnovšie články