Neuveríte, akú sumu v tomto roku plánujú Slováci minúť na Vianoce. V tomto kraji si buchnú po vrecku najviac

TASR

Foto: unsplash

Slováci plánujú tohtoročné Vianoce prežiť skromnejšie než ľudia v Česku, možnosti šetrenia však obmedzuje vysoká inflácia. Najviac Slovákov chce na darčeky použiť menej ako 200 eur, a to napriek tomu, že odmeny na konci roka dostáva v SR viac ľudí než v Česku. Vyplýva to z prieskumu pre online investičnú platformu Portu. Zber dát sa realizoval prostredníctvom agentúry Ipsos medzi 14. a 20. novembrom. Na Slovensku sa na ňom zúčastnilo 525 respondentov, v Česku 840.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tohtoročné Vianoce by sa podľa prieskumu mali na peňaženkách Slovákov podpísať viac než tie minuloročné. Stále však platí, že väčšina ľudí sa plánuje pri nákupe darčekov uskromňovať. S rozpočtom do 200 eur počíta totiž 43,8 % Slovákov, minulý rok ich bolo 55,6 %. Ekvivalent tejto sumy chce maximálne minúť 38,5 % Čechov.

Vyššie výdavky na Vianoce očakáva 17,1 % Slovákov, v prípade Čechov je to iba 8,9 %, čo je podobný výsledok ako vlani. Menej peňazí chce utratiť necelá tretina respondentov na Slovensku, v minuloročnom prieskume bolo takýchto ľudí výrazne viac – až 43,6 %.

Kto plánuje minúť najviac?

Najnovšie články