Vo veku 79 rokov zomrel svetoznámy herec. Preslávil sa vďaka populárnemu seriálu

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Vo veku 79 rokov zomrel Tony Sirico, herec najviac známy tým, že stvárnil výstredného gangstra Paulieho Waltnutsa v úspešnom seriáli The Sopranos, teda Sopranovci.

Informoval o tom portál NYTimes. Smrť potvrdil jeho manažér, pričom neuviedol žiadnu príčinu. Tony sa stal známym hlavne vďaka stvárneniu úlohy Paulieho v seriáli Sopranovci, ktorý sa stal populárny po celom svete. Keď sa v roku 2001 objavili herci na obálke Rolling Stone, na povrch sa dostala informácia, že Tonymu sa nemohol vlasov dotknúť žiadny kaderník, upravoval si ich sám.

Najznámejší z mafiánskeho seriálu

Objavil sa v množstve známych filmov, ako sú napríklad Bullets Over Broadway, Mighty Aphrodite či Everyone Says I Love You. Bol problémové dieťa a vyrastal v prostredí, kde bolo množstvo ľudí „mafiánskeho typu“. Podľa jeho slov sledoval, ako sa správajú, ako kráčajú, jazdia a ako na seba kričia a fascinovalo ho to. Objavil sa dokonca aj vo filme Krstný otec, hoci len ako komparz.

Po skončení seriálu si zahral ešte niekoľko menších úloh a často spolupracoval so svojimi kolegami. Fanúšikovia ho však budú mať vždy zafixovaného ako Paulieho Waltnutsa.

0
Komentovať