Prezidentka zverejnila silný príspevok o zdravotníctve a ľudia sa hneď ozvali: Toto je najväčší problém Slovenska

TASR , Kristína Hagarová

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Ambulantná starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19 je kľúčová pre záchranu ľudských životov a znižovanie počtu hospitalizácií. Vo štvrtok večer to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová na svojom profile na sociálnej sieti.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Často však počúvame, že v tejto oblasti sú rezervy,“ uviedla. Hlava štátu sa stretla s reprezentantmi ambulantných a všeobecných lekárov. „Pripúšťajú zlyhania jednotlivcov, ich dáta však vykazujú vyššie čísla pacientov, ktorých riešili, ako za rovnaké obdobie v minulosti,“ povedala prezidentka.

Lepšia komunikácia

K efektívnejšej pomoci pacientom by im však podľa prezidentky pomohla lepšia komunikácia s ministerstvom, jasné liečebné postupy a dostatok podpornej liečby. „Čím viac ľudí dostane dobrú starostlivosť pred nemocnicou, tým viac ich prežije,“ uzavrela Čaputová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Mnohí sa hneď ozvali

Po zverejnení príspevku sa pod ním objavilo aj mnmožstvo komentárov ľudí, ktorí cítili potrebu sa vyjadriť. „Píšete, že by pacientom pomohla lepšia komunikácia s ministerstvom a ja si myslím že hlavne lepšia komunikácia s pacientom, lebo mnohí sa sťažujú, že sa k obvodnému lekárovi nedá dovolať.“ „Prečo už konečne nevyzvete na odchod Krajčího? Veď je nanajvýš zjavné, že to nezvláda a jeho neschopnosť spôsobuje zbytočné úmrtia, a zakročte už.“

„Pani prezidentka veď v prvom rade musia liečiť v ambulancii až potom v nemocnici ako je toto možné, že jeden rok tu preferujeme telemedicínu a ľudia zomierajú a bojíme sa aj zavolať záchranku, lebo ten tlak politikov dennodenne koľko chorých koľko mŕtvych a lekárov, ako nestíhajú, veď to je tak frustrujúce, že sme bezradní.Pomôžte prosím!“ Práve takýchto komentárov plných zúfalstva má pod príspevkom prezidentka naozaj veľa.

Kde vidíte problém vy?

Najnovšie články