TEST: Ktorá tvár je podľa vás šťastnejšia? Toto o vašej osobnosti prezrádza vaša odpoveď

Lucia Mužlová

Na prvý pohľad táto kresba vyzerá ako nie príliš vydarená ilustrácia. Odhaľuje však viac, ako by ste si možno mysleli. Zahľaďte sa teda na obrázok a odpovedzte – ktorá tvár na vás pôsobí šťastnejšie?

Tu je obrázok. Zahľaďte sa naňho, no doprajte si dostatok času na premýšľanie a s odpoveďou sa neponáhľajte.

tapoos.com

Vybrali ste si? V tom prípade môžete pokračovať v čítaní.

O čo v tomto teste vlastne ide?

Ako totiž vieme, náš mozog sa delí na pravú a ľavú hemisféru. Viac o tom, za čo sú tieto hemisféry zodpovedné, sa dočítate napríklad tu.

Okrem iného sú však zodpovedné aj za vašu odpoveď na otázku, ktorá z dvoch tvárí na obrázku na vás pôsobí šťastnejším dojmom. Ako si totiž pozornejší z vás možno všimli, tváre na obrázku sú identické – jedna je len zrkadlovým obrazom druhej.

Ľudia, u ktorých je dominantná ľavá mozgová hemisféra však majú tendenciu zvoliť si tvár A, zatiaľ čo ľudia s dominantnou pravou mozgovou hemisférou si vo väčšine prípadov zvolia tvár B.

pixabay.com

Čo o vás vaša odpoveď prezrádza?

Tvár A

Ak na vás šťastnejším dojmom pôsobila táto tvár, pravdepodobne je u vás dominantnou ľavá mozgová hemisféra. Ste veľmi praktickým človekom, ktorý sa vždy rozhoduje racionálne. Vo väčšine prípadov sa teda nerozhodujete srdcom, ale rozumom.

Ku všetkému, čo vás v živote postretne, viete zaujať jasné, logické stanovisko. Nie ste veľmi citovo založeným človekom, o to jasnejšie však vidíte riešenia niektorých problémov.

Tvár B

Ak na vás šťastnejším dojmom pôsobila tvár B, je pravdepodobné, že dominantnou je u vás pravá mozgová hemisféra. To je dôvodom toho, prečo sa vo všetkom, čo robíte, objavuje kreativita. Všetko, čo vytvoríte je jedinečné, originálne a vidieť v tom váš podpis. To, čo cítite, vyjadrujete nejakým umeleckým spôsobom – či už kreslením, spevom, tancom či písaním.

Robí vám však veľký problém rozhodovať sa rozumom, nakoľko absolútne dominantným je u vás srdce. To vám však dáva dostatok podnetov pre vašu tvorivosť, ktorá naozaj nepozná žiadne hranice.

Pozri aj: Ľutujem, že som ich nepoznala keď som dojčila svoju dcérku. 10 rád, ktoré potrebuje počuť každá mamička

tapoos

Najnovšie články