TEST: Čo vidíte na týchto obrázkoch ako prvé? Odhalia veľa o vašich vnútorných túžbach a vyšlú správu z podvedomia

Monizz

Aj vy ste si vedomí, že vaše podvedomie je jedným veľkým a neprebádaným tajomstvom? Máme ho každý a nik z nás to svoje nepozná. Odhaľuje nám niektoré veci len veľmi zriedka a postupne, a to hlavne vtedy, keď to najmenej čakáme. Pozrite sa, čo vidíte na týchto obrázkoch ako prvé.

Stará či mladá?

Vidíte starú ženu, alebo naopak, mladú ženu? Väčšina ľudí na obrázku ako prvé uvidí atraktívnu mladú dievčinu otočenú z profilu. Zvyšok ľudí vidí starú ženu s veľkým nosom. Ak ju nevidíte, zadívajte sa na jej ucho. To je okom starej ženy.

takprosto.cc

Podľa psychológov záleží na tom, do akej časti obrázku klesne vaše oko pri prvom zhliadnutí obrázku. Test jasne dokazuje, ako predurčenie, alebo prvý pohľad, ovplyvňuje naše vnímanie sveta. Ak ste videli jeden obrázok ako prvý, na druhý sa už len ťažko preorientujete. V praxi to hovorí o vplyve prvého pohľadu na danú tému alebo problematiku aj v našom živote. Názory a interné paradigmy ovplyvňujú naše správanie a aj zmeny postojov. Ak ste však postoj dokázali zmeniť a pomerne ľahko vidieť po mladej žene aj starú ženu bez problémov, potom ste veľmi flexibilná osobnosť. Vaše vnútorné princípy sú pre vás mimoriadne dôležité, no nebránia vám v spoznávaní nových obzorov. Ak sa vám obrázok na druhý pokus naopak nepodarilo vidieť, alebo ste sa naň museli veľmi sústrediť, prispôsobujete sa pomaly a s vecami sa vyrovnávate dlhšie. Život je tak pre vás trochu ťažší, no nie menej kvalitný.

Kačka alebo zajac?

takprosto.cc

Tento obrázok psychológovia často používajú na otestovanie vedomia pri prijímaní nových klientov. Pomáha identifikovať tvorivý potenciál jednotlivca a dať o ňom vedieť hlbšie súvislosti. Vedeli ste ľahko vidieť aj kačku aj zajaca? Ak áno, potom ste kreatívna osoba a vo vašej hlave je kopa nápadov, myšlienok a podvedomie máte plné tvorivého potenciálu. Nezdá sa vám to? Možno ste ho v sebe ešte jednoducho neobjavili. Čím náročnejšie ste videli druhý predmet zobrazenia na obrázku, tým je vaša tvorivosť menšia.

Hudobníci alebo starci?

takprosto.cc

Tento obrázok namaľoval mexický umelec Octavio Ocampa, ktorý je autorom viacerých nezvyčajných obrazov ukrývajúcich hlbší význam. Pozorne sa pozrite a zamyslite sa. Starci muž a žena sa na seba pozorne pozerajú, ich obočím sú klobúky ženy a hudobníka hrajúceho na gitaru. Ak ste ako prvé uvideli hudobníka so ženou, ste optimistický a vnímavý človek. Ak naopak starých ľudí, potom je vaše srdce plné smútku a svet vidíte skôr v temnejších farbách.

Kovboj alebo starý muž?

takprosto.cc

Opäť obrázok, ktorý podľa psychológov pomáha zistiť skutočné vnímanie sveta očami ich klientov. Ak ste ako prvé uvideli mladého muža – teda kovboja v klobúku, máte sklony k optimistickému a veselému mysleniu, veci neskresľujete a nenegativizujete. Ak ste naopak uvideli ako prvého starca s dlhším nosom, potom by ste sa na svet mali rozhodne zadívať ešte raz. Je v ňom kopa krásneho!

Lebka alebo mladý pár?

takprosto.cc

Ilúzia na obrázku, podobne ako pri hudobníkoch a starcoch, hovorí o flexibilite mysle a prvotne videného. Ak ste uvideli ako prvé roztomilý pár mladých ľudí, ukrývate tajomstvá, o ktoré sa raz s niekým podelíte. Naopak ak ste ako prvé uvideli lebku, vaša myseľ je temná a ťažia ju negatívne myšlienky s ktorými by bolo načase sa vysporiadať.

Pozri aj: Boľavé prsia, tmavšie bradavky a slabé krvácanie. 10 skorých znakov, vďaka ktorým odhalíte, že ste tehotná

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články