Kráľovská rodina sa topí v strachu. Princ Philip bojuje s vážnou infekciou v nemocnici

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Vojvoda z Edinburghu, manžel kráľovnej Alžbety, sa lieči na infekciu v nemocnici a zostane tam ešte niekoľko dní. Jeho stav má byť stabilizovaný, no napriek tomu sú prognózy dosť vážne.

Ako uvádza portál Daily Mail, princ Philip bol minulý týždeň hospitalizovaný v nemocnici. Philip momentálne leží v súkromnej nemocnici, kde ho bol navštíviť princ Charles, avšak podľa niekoľkých správ a fotografií sa zdá, že odtiaľ odchádzal v slzách. Vojvodov pobyt v nemocnici je zatiaľ najdlhší za posledných desať rokov. 99-ročná Philip zostáva v nemocnici pre pretrvávajúce obavy o svoje zdravie po tom, čo palác uviedol, že sa v nej má zdržať len niekoľko dní.

Vážna infekcia

Lieči sa kvôli vážnej infekcii a v nemocnici zostáva preventívne. Princ Philip žije s kráľovnou Alžbetou II. v izolácii na hrade Windsor neďaleko Londýna, kvôli koronavírusu. Prvú dávku vakcíny dostali obaja v januári a teraz majú pred sebou druhú. Zatiaľ však nie je jasné či to Philipovi zdravotný stav dovolí. Na odporúčania lekára bol hospitalizovaný aj v roku 2019.

Starý otec je v poriadku

Princ William vydal verejné vyhlásenie, v ktorom povedal, že jeho starý otec je v poriadku a v nemocnici je o neho dobre postarané. Mnohí ľudia si však uvedomujú, že princ Philip má už svoj vek a za posledné roky niekoľko zdravotných problémov. Pred niekoľkými rokmi sa tiež stiahol z verejného života. 10. júna tohto roka má osláviť svoje sté narodeniny.

0
Komentovať