Ak pracujete, položte si týchto 5 otázok. Odpovede na ne vás donútia zamyslieť sa nad vašou profesiou

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Ak ste si povedali, že tento rok bude tým, kedy sa posuniete v kariérnom svete vpred, musíte poznať odpovede na tieto otázky. Položiť by si ich mal každý, kto pochybuje o svojom pracovnom mieste či zameraní.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Huffpost, ak ste s príchodom nového roka začali pochybovať o svojej práci, odpovedzte najprv na týchto 5 otázok, aby ste zistili, či je naozaj čas na zmenu. Zmeniť miesto či zameranie totiž môžete kedykoľvek, nezáležiac na veku, musíte si byť však istí, že je to naozaj to, čo chcete.

Foto: Pexels

Čo chcem tento rok robiť viac, alebo menej?

Kariérna trénerka Angelika Karachristos povedala, že dôležitou otázkou, ktorú si pracujúci ľudia musia položiť, ak chcú tento rok spraviť pokrok, je: „Čo chcem robiť viac?“ a tiež: „Čo by som chcel robiť menej vo svojej súčasnej úlohe?“ Týmto spôsobom si môžete ujasniť, čo chcete od svojho ďalšieho kroku.

Trénerka upozorňujete, že ak zmeníte pozíciu, resp. sa necháte povýšiť len preto, že sa to jednoducho dá, môže vás to nechať nenaplneným napriek výhodám, ktoré tým môžete získať. Zamyslenie sa nad touto otázkou môže byť výhrou pre vás aj vášho zamestnávateľa. Ak nie ste spokojní so svojou súčasnou prácou, môže vám to pomôcť zamerať sa pri hľadaní práce na niečo iné.

„Napríklad, ak chcete vo svojej práci robiť menej administratívnej práce, možno snaha nájsť spôsoby, ako zlepšiť procesy alebo spolupracovať s ostatnými, ukáže vašu iniciatívu a vodcovské schopnosti spôsobom, ktorý vás privedie k novej úlohe,“ vysvetlila Karachristos.

Ako môžem zvýšiť svoju viditeľnosť v práci?

Najnovšie články