Matka po deťoch len upratovala a stála za sporákom. Vďaka tomuto si každé plní svoje povinnosti bez odvrávania

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Rodičia si vymyslia naozaj akýkoľvek spôsob na to, aby svoje deti udržali v tej rovine, v ktorej sami chcú. Asi je jasné, že nech sa deje čokoľvek, nakoniec sú predsa len v prvom rade rodičia tí, ktorí si musia udržať rešpekt. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Rodičia často so svojimi deťmi preto snažia vyjednávať a hoci by sa to nemalo robiť, často uplatňujú spôsob niečo za niečo. Ak deti niečo neurobia, čaká ich väčšinou nejaký trest. Matka, o ktorej informoval portál Ladbible, to však vyriešila bravúrne a určite inšpiruje aj mnohé ďalšie. So svojimi deťmi uzatvorila zmluvu, ktorá im jasne udáva všetko, čo majú a čo nemajú robiť. Taktiež stanovila aj pokuty. Všetko to majú napísané čierne na bielom. Takúto zmluvu uzatvorila so všetkými troma deťmi.

Za nedodržanie pravidiel pokuta

A aké tresty deťom za nedodržanie pravidiel hrozia? Pokuta 5 libier (približne 6 eur) alebo zabavenie mobilného telefónu. Katrina Neathey strávila roky svojho života tým, že upratovala po svojich deťoch, 19-ročnému Haydenovi, 18-ročnému Joshuovi a 13-ročnej Olivii. Keď už toho mala plné zuby, rozhodla sa, že z toho vyvodí následky. Pravidlá sú väčšinou úplne jednoduché, musia umývať riad, vyprázdniť umývačku riadu alebo vyhadzovať odpadky. Sú to bežné veci, ktoré by mali deti v každej domácnosti a hlavne v takomto veku, robiť automaticky.

Jednoduché a účinné

Keď porušia pravidlá starší dvaja, sú pokutovaní, mladšej je zabavený mobilný telefón. „Skrývali špinavé oblečenie alebo som našla taniere v šatníku či prázdne fľaše od mlieka,“ vysvetľovala Katrina. Jednoducho toho mala už dosť, hlavne potom, čo videla, ako zašpinili jej veľmi drahý koberec. Vtedy vytvorila desaťbodovú zmluvu, ktorej sa musia držať. Katrina vlastní upratovaciu firmu povedala, že sankcie sú možno tvrdé, ale spravodlivé a že zatiaľ svojim deťom zobrala len 20 libier. Dodala tiež, že aj 5 libier, ktoré zmiznú, si deti hneď všimnú. „Uľahčilo mi to život,“ povedala.

Čo zoznam zahŕňa?

Úplný zoznam obsahuje: žiadne jedlo v izbe, žiadny džús či sladké nápoje v izbe, so sebou si môžu brať len vodu, poprávanie postele, oblečenie musí byť zavesené alebo odložené, špinavé oblečenie patrí do prádelného koša, izba musí byť uprataná, špinavý riad z izby patrí do umývačky, odkladanie topánok, odkladanie tašky.

Musíme uznať, že zoznam nie je zložitý a pre takto veľké deti je to dokonca dosť málo povinností, ktoré v domácnosti majú. V iných rodinách to funguje možno aj trochu inak a rodičia deťom dávajú oveľa viac povinností. Napriek tomu je trik tejto mamičky naozaj veľmi účinný.

Najnovšie články