POZOR: Na Slovensko prichádza výrazná zmena počasia. Už v tento deň dorazí sneženie aj v nízkych polohách

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Už čoskoro dorazí na naše územie výrazná zmena počasia. Aj keď v uplynulých dňoch bolo počasie relatívne stabilné, už čoskoro sa to má zmeniť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Imeteo, počasie sa čoskoro dostane do teplotného normálu, ktoré je pre november príznačné. Čaká nás vpád chladného vzduchu, avšak ochladzovanie bude prichádzať postupne. Aj keď aktuálne sa teplota pohybuje okolo +10 °C, tak o týždeň to bude už 0 °C. Na horách bude mrznúť. Aj keď nasledujúce dni ochladenie ešte pociťovať nebudeme, už v polovici tohto týždňa môžeme očakávať nízke teploty na celom území. V noci bude aj mrznúť.

Pripravte sa na ochladenie

V pondelok môžeme očakávať denné teploty do +15 °C, ale už v utorok sa počasie zmení. Do našej oblasti totiž bude prúdiť vlhší vzduch, ktorý zapríčiní, že nás čakajú hmlisté, zamračené a chladné dni. Denné teploty by sa mali pohybovať väčšinou len do +10 °C. Zlom príde vo štvrtok, 17. novembra, kedy príde studený front, ktorý prinesie zrážky a chladnejší vzduch. Maximálne teploty by sa mali pohybovať v intervale od +3 °C na severe po +10 °C na juhu. V noci sa očakávajú teploty od +5 do -3 °C. Teplé počasie tak už nehrozí.

Dokonca od 19. novembra môžeme očakávať sneženie aj v Bratislave. Sneženie na horách je takmer úplne isté a sneženie by sa malo objaviť aj v nižších polohách. S teplým počasím sa tak môžeme rozlúčiť a určite by ste mali čím skôr prezuť pneumatiky na zimné.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk