Mamičku pobúrila úloha, ktorú dostala jej dcéra z dejepisu. Názory mnohých ľudí sa však rozchádzajú

Kristína Hagarová

Foto: Unsplash

Mamička zostala nahnevaná a zaskočená po tom, ako si prečítala domácu úlohu, ktorú dostala jej dcéra z dejepisu. Príspevok zverejnila na jednom fóre pre mamičky, kde rozprúdila diskusiu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Tyla, mamička na fóre napísala, že jej dcéra dostala na dejepise úlohu navrhnúť nový nástroj na mučenie. „Nakreslite a vysvetlite, prečo by bolo vaše zariadenie efektívnejšie ako predošlé mučiace zariadenia… Sú v ôsmom ročníku. Vážne ich treba povzbudzovať k tomu, aby vymýšľali nové spôsoby mučenia ľudí?“

Rozdielne názory

Fórum sa rýchlo zaplnilo ľuďmi, ktorí chceli o téme diskutovať. Mnohí súhlasili s mamičkou a vyjadrili obavy z daného zadania. Jedna dokonca povedala, že by mali upozorniť riaditeľa, pretože je to naozaj nevhodné. „Keby som takúto úlohu v škole dostala ja, mala by som nočné mory.“ Ďalší upozornili na to, že ôsmy ročník je už dosť vysoko na to, aby deti mohli zvládnuť takúto úlohu. „Je v ôsmom ročníku, nemá osem rokov.“ Niektorí zostali viac pohoršení z toho, že svojej dcére kontroluje úlohy.

„Nekontrolujem jej úlohy. Len som sa snažila pochopiť dôležitosť toho, aby tínedžeri vymýšľali nové spôsoby mučenia ľudí… zdá sa mi to zvláštne.“ V komentároch niektorí ľudia upozornili aj na to, že prostredníctvom úlohy možno chceli zapojiť ich predstavivosť a fantáziu, aj keď je to príšerné.

Čo si myslíte vy?