V modrých šatách aj v turistickom oblečení. Zuzana Čaputová opäť ukázala, že je ako bežná žena

TASR , Kristína Hagarová

Foto: Instagram (zuzana_caputova), TASR Martin Baumann

Na každom z nás záleží, na ktorú stranu sa v sporoch svojej doby postaví a či sa zasadí za hodnoty, ktoré Slovensku pomôžu, aby bolo slobodnou, nezávislou, demokratickou, humánnou a prosperujúcou krajinou.

Článok pokračuje pod videom ↓

V príhovore na oslavách 76. výročia Slovenského národného povstania (SNP) to vyhlásila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zdôraznila odkaz Povstania a potrebu ochrany hodnôt. Apelovala tiež, aby každý prijal svoju zodpovednosť za Slovensko. Zároveň ocenila hrdinstvo účastníkov Povstania.

Úderný príhovor

„Udalosť, ktorú si dnes pripomíname, nám z hĺbky histórie odkazuje, že civilizačné hodnoty sa musia brániť ešte v predpolí skôr, ako sa objavia iba prvé náznaky ich ohrozenia, nie až na poslednej hradbe, ako sa to stalo v druhej svetovej vojne. Tento odkaz Povstania majme, prosím, na pamäti, lebo je to odkaz vykúpený krvou a obeťami. Prijmime preto svoju zodpovednosť za Slovensko a nesme ju tak statočne, ako to dokázala povstalecká generácia,“ uviedla hlava štátu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Odvaha vám nastavuje zrkadlo

Poznamenala, že SNP je pre ňu odjakživa spájané s hrdinstvom. Zdôraznila, že hoci mohli účastníci Povstania aj ich blízki za každý ich čin zaplatiť najvyššiu cenu, našli v sebe silu i odhodlanie a zapojili sa do ozbrojeného boja proti nacizmu a fašizmu. „Vaša odvaha, odvaha všetkých účastníkov protifašistického povstania, nám, vašim potomkom, nastavuje zrkadlo,“ povedala. Zdôraznila, že pre svoju vlasť a pre nás všetkých urobili najviac, čo vo svojej dobe mohli. „Kiežby to mohol niekto s odstupom trištvrte storočia povedať aj o našej generácii,“ dodala.

V modrých šatách

Na oslavách SNP naša prezidentka Zuzana Čaputová zaujala aj mnohých milovníkov módy. V Banskej Bystrici mala na sebe jednoduché modré šaty, ktoré jej chválili mnohí ľudia v komentároch na Instagrame. „Príjmime svoju zodpovednosť za Slovensko a nesme ju tak statočne, ako to dokázala povstalecká generácia. Tak ako pred rokom, aj dnes som mala príležitosť prihovoriť sa pri oslavách Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici. Bolo pre mňa veľkou cťou, že som mohla osloviť aktívnych účastníkov a aktérov našej veľkej historickej udalosti,“ napísala.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Odhodlanie, ktoré sa len tak nevidí

„V auguste 1944 ste vedeli, že žijete v dobe, keď ľudský život akoby stratil svoju cenu, keď ľudia umierali nielen na fronte, ale trpeli aj v zázemí. Keď každý odpor voči vtedajšiemu režimu sa trestal buď smrťou alebo väzením. Za každý váš odvážny čin ste mohli zaplatiť najvyššiu cenu, a to nielen vy, ale aj vaši blízki. Ale napriek riziku, ktoré dnes nedokážeme možno ani do dôsledkov precítiť, ste našli v sebe silu a odhodlanie a zapojili ste sa do ozbrojeného boja proti nacizmu a fašizmu. Vaša odvaha, odvaha všetkých účastníkov protifašistického povstania, nám, vašim potomkom, nastavuje zrkadlo. Urobili ste pre nás, pre svoju vlasť, najviac, čo ste vo svojej dobe mohli. Kiežby to mohol niekto s odstupom trištvrte storočia povedať aj o našej generácii.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

„Udalosť, ktorú si dnes pripomíname, nám z hĺbky histórie odkazuje, že civilizačné hodnoty sa musia brániť ešte v predpolí, keď sa objavia iba prvé náznaky ich ohrozenia, nie až na poslednej hradbe, ako sa to stalo v druhej svetovej vojne. Tento odkaz SNP, majme, prosím, na pamäti, lebo je to odkaz vykúpený krvou a obeťami.“ Po tom, čo sa v sobotu prezidentka zúčastnila osláv SNP, sa vybrala do Veľkej Fatry, kde strávila pekný čas v prírode. Opäť zverejnila fotografie na svojej sociálnej sieti.

Najnovšie články