Riaditeľ zakázal študentom nosiť do školy kraťasy v extrémnych horúčavách. Ich reakcia prekvapila všetkých

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Mnohí z nás bojujú s extrémnymi teplotami a necítime sa komfortne, pretože sa potíme a nemáme možnosť sa z toho dostať, pretože to neovplyvníme.

Článok pokračuje pod videom ↓

Chlapci v škole, o ktorej informoval portál Unilad, nemohli nosiť do školy kraťasy. Na miesto toho sa teda rozhodli, že budú nosiť sukne. Využili tak medzeru v pravidlách školy, kde nie je uvedené, že sukne môžu nosiť iba dievčatá. Tento krok je vnímaný ako protest proti školskej politike. Podľa všetkého ich v tom podporili aj ich mamy, ktoré im do školy sukne požičali.

Zmiešané reakcie

Reakcie na to, že prišli v sukniach, boli zmiešané. Kým niektorí nechápali, čo vystrájajú, druhí im zase fandili. „Určite som sa cítil oveľa príjemnejšie ako v nohaviciach. V týchto horúčavých sa to nedá vydržať,“ povedal Adrian, ktorý spolu s ďalšími kamarátmi prišli v sukniach. Neskôr chlapcov vylúčili z vyučovania, no zistili, že podľa školského poriadku ich nemajú prečo vylúčiť.

„Neporušili sme žiadne pravidlá. Chceme len, aby mali všetci v týchto horúčavách možnosť nosiť kraťasy, a to platí aj pre dievčatá.“ Na svojich synov sú hrdé aj ich mamy, ktoré si myslia, že toto je problém už roky a politika na školách by mala byť jednotná.