Jeho otca zastrelili počas služby a on sa bál ísť do školy. 5-ročného chlapčeka tak do školy odprevadilo 70 otcových kolegov

Lucia Mužlová

Avšak Dakota bol po smrti otca nervózny z návratu do školského prostredia. Kolegovia jeho zosnulého otca mu však pripravili prekvapenie. Do školy ho odprevadila celá policajná eskorta v podobe 70 smútiacich strážnikov. Malý Dakota sa najprv opýtal svojej mamy, či by ho do školy nemohol odprevadiť jeden z otcových kolegov. Nakoniec to samozrejme nebol len jeden policajt. A dokonca sa neukázali len strážnici z okrsku, kde pôsobil jeho otec, Rob Pitts, ale aj z okolitých oddelení.

Malý Dakota sa opýtal svojej matky, či ho do školy môže odprevadiť jeden z otcových praiteľov. Tá rozhodila siete medzi jeho kolegov a ich rodiny,“ povedal detektív Les Hamm z okrsku v Indiane, na ktorom zosnulý Rob pôsobil. Na videu môžete vidieť, ako chlapca odprevádza do Sullivanovej základnej školy halda policajtov, zatiaľ čo on má na sebe hrdo pripnutý otcov odznak.

Vitaj späť v škole, kamoš,“ privítal ho po príchode jeden z policajtov. Aby mu trochu zlepšili náladu, príslušníci SWAT, zvláštne policajné jednotky, mu venovali aj vlastné SWAT tričko a odznak. Samozrejme, že toto vecné vybavenie chlapčekovi otca navráti ani nevynahradí, no je pekné vidieť, že jeho okolie urobilo maximum preto, aby sa mu uľavilo. Niekedy dokáže byť pekné gesto viac, ako úprimná sústrasť.

Pozri aj: Pokúsili sa zaujať, ale dopadlo to katastrofálne. 20+ fotografií originálneho servírovania jedla, na ktorom sa schuti zasmejete

independent.co.uk

Najnovšie články