Obľúbený herec Tom Hanks môže získať cenu, ktorú nechce mať nikto. Fanúšikovia sú prekvapení

TASR

Foto: TASR/AP

Americký herec Tom Hanks v rámci 43. ročníka udeľovania filmových „anticien“ Zlatá malina (Golden Raspberry Award) získal v nedeľu tri nominácie. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zlaté maliny (známe aj ako Razzies alebo Razzie Awards) sú parodické ceny, ktorými sa „oceňujú“ filmové „nedostatky“. Hanks je nominovaný v kategórii najhorší herec (Pinocchio), v kategórii najhorší herec vo vedľajšej úlohe (Elvis) a v kategórii najhoršie obsadenie (Elvis). Tento životopisný film je pritom favoritom na tohtoročné Ceny americkej filmovej akadémie – Oscarov.

Foto: TASR archív

Je držiteľom Oscarov

Zatiaľ čo film Elvis a jeho hlavná hviezda Austin Butler sa vo všeobecnosti stretli s uznaním, Hanksov výkon v úlohe spevákovho vykorisťovateľského manažéra, plukovníka Toma Parkera, mnohí kritici odsúdili, všíma si AFP. Hanks je držiteľom dvoch Oscarov za stvárnenie hlavných úloh vo filmoch Philadelphia (1993) a Forrest Gump (1994). Na túto zlatú sošku bol nominovaný okrem toho ešte štyrikrát.

Nominácie na tohtoročných Oscarov budú zverejnené v utorok, ich slávnostné udeľovanie (95. ročník) sa uskutoční 12. marca v Los Angeles. Zlaté maliny budú odovzdané deň predtým.