TEST: Ktorá tvár je podľa vás šťastnejšia? Toto o vás prezrádza vaša odpoveď

Michal Blaško

Na prvý pohľad táto kresba vyzerá ako nie príliš vydarená ilustrácia. Odhaľuje však viac ako by ste si možno mysleli. Zahľaďte sa teda na obrázok a odpovedzte – ktorá tvár na vás pôsobí šťastnejšie?

Článok pokračuje pod videom ↓

Tu je obrázok. Zahľaďte sa naňho, no doprajte si dostatok času na premýšľanie a s odpoveďou sa neponáhľajte.

tapoos.com

Vybrali ste si? V tom prípade môžete pokračovať v čítaní.

O čo v tomto teste vlastne ide?

Ako totiž vieme, náš mozog sa delí na pravú a ľavú hemisféru. Viac o tom, za čo sú tieto hemisféry zodpovedné, sa dočítate napríklad tu.

Okrem iného sú však zodpovedné aj za vašu odpoveď na otázku, ktorá z dvoch tvárí na obrázku na vás pôsobí šťastnejším dojmom. Ako si totiž pozornejší z vás možno všimli, tváre na obrázku sú identické – jedna je len zrkadlovým obrazom druhej.

Ľudia, u ktorých je dominantná ľavá mozgová hemisféra, však majú tendenciu zvoliť si tvár A, zatiaľčo ľudia s dominantnou pravou mozgovou hemisférou si vo väčšine prípadov zvolia tvár B.

pixabay.com

Čo o vás vaša odpoveď prezrádza?

Tvár A

Ak na vás šťastnejším dojmom pôsobila táto tvár, pravdepodobne je u vás dominantnou ľavá mozgová hemisféra. Ste veľmi praktickým človekom, ktorý sa vždy rozhoduje racionálne. Vo väčšine prípadov sa teda nerozhodujete srdcom, ale rozumom.

Ku všetkému, čo vás v živote postretne, viete zaujať jasné, logické stanovisko. Nie ste veľmi citovo založeným človekom, o to jasnejšie však vidíte riešenia niektorých problémov.

Tvár B

Ak na vás šťastnejším dojmom pôsobila tvár B, je pravdepodobné, že dominantnou je u vás pravá mozgová hemisféra. To je dôvodom toho, prečo sa vo všetkom, čo robíte, objavuje kreativita. Všetko, čo vytvoríte, je jedinečné, originálne a vidieť v tom váš podpis. To, čo cítite, vyjadrujete nejakým umeleckým spôsobom – či už kreslením, spevom, tancom či písaním.

Robí vám však veľký problém rozhodovať sa rozumom, nakoľko absolútne dominantným je u vás srdce. To vám však dáva dostatok podnetov pre vašu tvorivosť, ktorá naozaj nepozná žiadne hranice.

Pozri aj: Podrobný horoskop na rok 2018 pre všetky znamenia: Baran má osudovú lásku na dosah a Rak si finančne prilepší

zdroj: tapoos