7-ročný chlapček si oholil hlavu kvôli kamarátovi s leukémiou, aby mohli byť bez vláskov spolu

Hyriaková Kristína

Reprofoto Youtube BREAKING NEWS 247

Deti sú skutočne tie najúprimnejšie stvorenia, aké by ste kedy na tomto svete hľadali. Pre svojich kamarátov sú ochotné urobiť čokoľvek a väčšinou úplne nezištne, pretože presne o tom to celé skutočne je. 

Článok pokračuje pod videom ↓

To je aj prípad chlapca, o ktorom informoval portál Unilad. Jedného dňa si v škole Olly Spencer všimol, že jeden z jeho spolužiakov, Tommy-Lee Hetherington, prišiel o vlasy. Sedemročný Olly chcel pre svojho spolužiaka niečo urobiť a keď prišiel zo školy, opýtal sa svojej mamy, či by si mohol na podporu svojho kamaráta oholiť vlasy.

Reprofoto Youtube BREAKING NEWS 247

Priateľ, na ktorého sa môže spoľahnúť

Tommymu bola totiž diagnostikovaná leukémia a keďže si Olly na jeho podporu oholil hlavu, stali sa z nich najlepší priatelia. „Prišiel som domov zo školy a opýtal som sa maminy či by som si mohol oholiť hlavu, keďže Tommy-Lee bol jediný chlapec, ktorý bol v škole bez vlasov. Tommy-Lee sa stal mojím najlepším priateľom. Hráme sa a pracujeme spolu v škole. Keď nemal vlasy, bolo mi smutno a nechcel som, aby bol sám. Chcel som mu pomôcť, keď má rakovinu, chcel som, aby rakovina zmizla. Tým, že som si oholil hlavu, som získal peniaze na charitu, ktorá podporuje jeho a aj iných,“ povedal Olly.

Podpora, ktorá sa len tak nevidí

„Sme najlepší priatelia a vždy si dávame pozor na všetko, čo robíme. Tommy-Lee bude vždy mojím najlepším priateľom a ja ho podporím všade, kde budem môcť,“ dodal. Keď bola Tommymu diagnostikovaná leukémia, jeho život a život jeho rodiny sa obrátil hore nohami. „Diagnostikovali mu akútnu lymfoblastickú leukémiu, čo bolo totálne nečakané. Zničilo to našu rodinu a cez noc sa náš život obrátil hore nohami. Povedali nám, že jeho liečba bude trvať tri a pol roka,“ povedala jeho mama.

Reprofoto Youtube BREAKING NEWS 247

Všetci sú na neho hrdí

Okamžite začal s chemoterapiou a podľa jeho mamy bol neustále pozitívny a statočný, vôbec sa nevzdával, napriek tomu, že bojoval so sepsou a problémami s pľúcami či pankreasom. Zároveň je veľmi hrdá na Ollyho, čo urobil pre jej syna. „Olly bol vždy veľmi nápomocný, no chcel, aby sa Tommy-Lee cítil dobre, aby mal pocit, že je vítaný a že nie je sám,“ povedala Ollyho mama Sally. Hneď pochopil, že jeho kamarátovi niečo je, aj keď tomu nerozumel. Nakoniec sa rozhodol, že si oholí hlavu a všetci sú na neho veľmi hrdí.

Najnovšie články