Zvýšenie dôchodkov o desiatky eur a obedy v škole zadarmo. Minister Krajniak predstavil nový plán, nebude platiť pre všetkých

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak v rozhlasovej relácii s Erikom Tomášom povedal, že sa chystá plošné zvyšovanie dôchodkov a tiež by sa mali znovu zaviesť školské obedy zadarmo.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Aktuality, podľa opozície vláda ľuďom málo pomáha. Okrem toho im príde nelogické zavedenie obedov zadarmo, keď nedávno sám minister presadzoval ich zrušenie. Minister Krajniak priamo neodpovedal na to, či sa minimálne dôchodky rozmrazia skôr, ako by sa mali.

Obedy zadarmo nebudú pre všetkých

Práve opozičná strana Hlas-SD navrhuje rozmraziť minimálne dôchodky a presadiť, aby sa zvyšovali dvakrát do roka, a to v januári aj v júli. Krajniak hovoril o plošnom navýšení dôchodkov o 45 eur pre každého dôchodcu rovnako.

Foto: unsplash

Rodičovský bonus je vraj diskriminačný

Spomínal tiež zavedenie rodičovského bonusu, ktorým podľa neho vláda dôchodcom pomohla. Podľa Erika Tomáša to však diskriminuje bezdetných dôchodcov, rodičov detí so zdravotným znevýhodneným a rodičov detí, ktorí o svojich potomkov prišli.

Taktiež vláda opäť spomína zavedenie obedov zadarmo. Dnes si rodič môže vybrať buď príspevok na stravu svojho dieťaťa v škole alebo daňový bonus na dieťa. Rokovať v parlamente sa o tom bude v utorok. Obedy zadarmo by malo mať v škole 95 % občanov, teda všetci okrem najbohatších.