15 fotografií zvieracích mláďat, ktoré vyčaria úsmev na tvári každému

Mary

Brightside

Príroda nám dáva každý deň najavo to, aká je neobyčajná. Keď sa bližšie pozrieme a zadívame sa, vidíme to pri ceste do práce či na obyčajnej prechádzke. Výnimkou tejto krásy nie sú ani zvieratá. Je mnoho živočíšnych druhov, ktoré sú nádherné a rozkošné, ale ako domácich miláčikov by sme ich mať asi nemohli. Pozrite si fotografie týchto mláďat a určite sa vám zlepší deň.

Máme pre vás niekoľko fotografií zvieracích mláďat, ktoré sú tak rozkošné, že si ich budete pozerať stále dookola.

Mláďa ježka

Ježkov väčšinou vidíme v záhradách či na prechádzke. Keď ich uvidíme, buď sa potešíme, alebo zľakneme. Vedeli ste však, že ich mláďatá sa rodia bez pichliačov? Zaujímavejšie však je, že im pichliače dorastú sotva pár hodín po narodení.

mláďa 1
pinterest.com
mláďa 2
pinterest.com

Mláďa pandy

O pandách vieme, že obývajú rôzne lesnaté húštiny a živia sa bambusom. Vedeli ste však, že ich mláďatá sú takéto?

mláďa 3
brightside.me

Mláďa korytnačky

Aj keď korytnačky poznáme ako pomalých plazov, ich mláďatá sú krásne.

mláďa 4
brightside.me

Mláďa klokana

No uznajte sami, nie je tento krpček klokan rozkošný?

mláďa 5
brightside.me

Mláďa dikobraza

Pod slovom dikobraz si väčšina z nás predstaví stredne veľké zviera s obrovskými pichliačmi a ostňami na chvoste, ktorého by sme sa vo voľnej prírode určite zľakli. Vedeli ste však, že ich mláďa vyzerá takto?

mláďa 6
brightside.me

Mláďa činčily

Činčila je druh malého hlodavca, ktorý pochádza z Južnej Ameriky. Postupom času sa dostala aj k nám a na Slovensku ju už pomerne veľa ľudí chová ako domáceho miláčika. Pokiaľ ste ešte nevideli mláďa činčily, tak sa pozorne prizrite. Je naozaj rozkošné.

mláďa 7
pinterest.com

Mláďa holubice

Kto by nepoznal holubov? Či už ste ich videli na dedine u babičky alebo v ruchu veľkomesta. Ich mláďatá sú však úplné iné ako dospelý holub. Rodia sa totiž bez peria.

mláďa 8
pinterest.com

Mláďa škrečka

Škrečok je všeobecne veľmi podarené zvieratko, ale od tohoto mláďatka proste nebudete vedieť spustiť oči.

mláďa 9
facebook.com

Mláďa králika

Určite ste už od niekoho počuli, že za domáceho miláčika má králika. V poslednej dobe sa už tomu nemusíte čudovať. Pozrite sa sami, aké chutné je mláďa.

mláďa 10
flickr.com

Mláďa ťavy

O ťavách všetci dobre vieme, že žijú prevažne na púšti, a že dokážu prežiť dlhší čas bez vody. Vedeli ste ale, že ich mláďatá vyzerajú takto?

mláďa 11
viktoriahaackphotography.ca

Mláďa krokodíla

Kto by to bol povedal, že mláďa tak veľkého a nebezpečného druhu môže byť na druhej strane aj tak podarené.

mláďa 12
pinterest.com

Mláďa echidny

Tento druh zvierat nepatrí práve medzi krásavcov, telo majú pokryté pichliačmi a kopú si hlboké nory s nožičkami, na ktorých majú dlhé driapky. Avšak ich mláďatá vyzerajú veľmi milo, priam rozkošne.

mláďa 13
imgur.com

Mláďa pásavca

Pásavce sú zvieratá, ktoré sa zaraďujú do skupiny slabozubcov. Živia sa prevažne hmyzom a dožívajú sa až 19 rokov. V priebehu ich života sa im rodia takéto zaujímavé mláďatá.

mláďa 14
pinterest.com

Mláďa vombata

Vombat je pre nás veľmi nezvyčajné zviera, pretože sa vyskytuje a žije prevažne v Austrálií. My vám o tomto zvieratku však prezradíme, že je to cicavec, ktorý má telo pokryté hrubou srsťou, ktorá ho chráni nielen pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Ich mláďatá sa ale rodia úplne bez srsti.

mláďa 15
uniqpost.com

Na záver pre vás ešte máme takúto rodinnú fotku ježkov.

mláďa 16
argyleink.com

Príroda je naozaj neobyčajná a krásna, tieto fotografie nám to len potvrdzujú. Dúfame, že vám fotografie týchto rozkošných mláďat vyčarili úsmev na tvári, pretože dokáže občas vyvolať viac svetla a pozitívnej energie ako čokoľvek iné.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), brightside.me 

0
Komentovať