Chce si znížiť vek, aby mal väčší úspech na zoznamke. Tento muž žiada súd, aby ho urobil o 20 rokov mladším

Lucia Mužlová

Možno sa nie vždy cítime na vek, ktorý naozaj máme. Tento muž je toho jasným príkladom a rozhodol sa voči tomu rázne zakročiť. Svoju požiadavku zmeny veku dokonca predložil súdu. Sľubuje si od nej väčší úspech na zoznamke. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Emile Ratelband tvrdí, že sa na svoj vek necíti, a preto by mal mať právo si ho zmeniť. Začal teda bojovať za to, aby sa stal legálne o 20 rokov mladším. Je totiž diskriminovaný počas chatovania na sociálnych sieťach. 69-ročný Holanďan sa rozhodol svoju požiadavku preniesť až na súd v Arnheme v Holandsku.

Tvrdí, že sa necíti „pohodlne“ so svojím dátumom narodenia. Svoje želanie prirovnal k možnosti zmene pohlavia. „Keď si môžu zmeniť v rodnom liste svoje pohlavie, tak podobne by tu mal byť pre ľudí priestor aj na zmenu veku.“ 

Emile sa narodil 11.marca 1949 a svoj dátum narodenia by si chcel zmeniť na 11.marca 1969. Ten by totiž odrážal jeho emocionálny stav, pri ktorom by si chcel nájsť dobrú prácu alebo aj lásku svojho života. Tvrdí, že sa kvôli svojmu veku cíti v spoločnosti diskriminovaný a denne sa stretáva s rôznymi obmedzeniami, napríklad čo sa týka hľadania práce.

„Keď mám 69 rokov, cítim sa byť obmedzený. Ak však budem mať 49, tak si môžem kúpiť nový dom alebo auto. Keď som na Tinderi a mám tam napísané, že mám 69 rokov, nedostanem na svoje správy odpovede. Keď tam však budem mať 49, tak s mojou tvárou budem v luxusnej pozícii.“ Dokonca sa obhajoval tvrdením lekárov, podľa ktorého má telo 45- ročného muža.

Sudca pripustil, že možnosť zmeny pohlavia si tiež prešla svojím vývojom, kým sa schválila. „Súhlasím s vami. Pred mnohými rokmi sme si mysleli, že je to nereálna požiadavka.“ Odvolával sa však na to, ako by sa cítili mužovi rodičia, keby len tak zmaže 20 rokov svojho života. „O koho sa tvoji rodičia starali? Kto bol ten malý chlapec?“ Súd uviedol, že so zmenou veku by mohli súvisieť praktické problémy, pretože by došlo k vymazaniu časti života ľudí.

Ratelband sa však nebránil ani vzdať sa svojho nároku na dôchodok. „Je to otázka slobodnej vôle,“ dodal na konci 45- minútového súdneho procesu. Právnik Jan-Hein Kuijpers s ním súhlasil a povedal, že je najvyšší čas na vytvorenie takejto možnosti. Súd má Ratelbandovi vydať písomné rozhodnutie do štyroch týždňov.

ladbible.comtheguardian.com

Najnovšie články