Hrozný obraz dnešnej doby. Samicu jeleňa našli mŕtvu so 4 kilogramami plastu v žalúdku

Lucia Mužlová

Foto: pixabay

O tejto nešťastnej udalosti, ktorá odzrkadľuje dnešnú dobu informovala asociácia Nara Deer Welfare. Veterinári našli veľmi slabú laň, ktorá bola na pokraji síl. Snažili sa jej dať jedlo a vodu, no v nasledujúci deň zomrela. V žalúdku mala kilogramy plastu.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paweł (@paultwig) on

Celá udalosť sa odohrala v Japonskom meste Nara pri chráme Todaiji. Táto oblasť je zároveň aj známa výskytom jeleňov. Môžete sa k nim priblížiť naozaj blízko, no platí absolútny zákaz kŕmenia. Obsah žalúdka mŕtvej lane boli polyetylénové vrecia na odpadky. V správe, ktorú publikovali veterinári skonštatovali, že práve to bol dôvod úmrtia. Keďže plast je v takom množstve nestráviteľný, znemožňoval lani konzumovať ďalšiu potravu a to nakoniec viedlo k jej smrti.


Bohužiaľ, nie je to jediný prípad. Veterinári zaznamenali ďalších 8 prípadov úmrtia, z toho 6 malo v žalúdku plasty. Keďže návštevníci do plastových vriec hádžu odpad, často aj obaly z jedla, jeleňov láka. Zviera si nedokáže uvedomiť rozdiel medzi potravou a niečím, čo ako potrava vonia, no je to len obyčajný sáčok. Aby organizácia zabránila podobným úmrtiam, snažia sa do prírody implementovať ekologické vrecká, ktoré by jeleňom neuškodili a nepripravili ich o život. Aj taký to je bohužiaľ smutný obraz našej doby.

unilad