Jennifer Aniston a Tom Hanks sa za ľudí hanbia. Do sveta posielajú jasný odkaz

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (jenniferaniston/tomhanks)

Pandémia koronavírusu v iných krajinách nie je na ústupe, a to ani v najmenšom. Hoci na Slovensku si momentálne žijeme v relatívnej pohode, iné krajiny len teraz upozorňujú na dôležitosť dodržiavaní opatrení.

Jednou z najviac postihnutých krajín je jednoznačne USA. Aj v Spojených štátoch bolo ľuďom povedané, aby nosili na tvárach rúška alebo rôznu inú formu ochrany, niektorí to však stále berú na ľahkú váhu. Ako uvádza portál Ladbible, ľudia sa sťažujú, že to nie je pohodlné, že nemajú dostatok kyslíka, niektorí dokonca tvrdia, že koronavírus je výmysel a že zakrytie dýchacích ciest vôbec nie je potrebné. Rúška sú jednoznačne potrebné.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tom Hanks (@tomhanks),

Dodržiavajte pravidlá

Svoje o tom vie aj Tom Hanks, ktorý koronavírus prekonal spolu s manželkou. Diagnostikovaný mu bol, keď boli v Austrálii, kde nakrúcal film. Dva týždne bol so svojou manželkou Ritou Wilson v izolácii. Upozorňuje na to, aby ľudia skutočne dbali na nosenie rúšok, pretože prípady neustále pribúdajú. Podľa portálu People hollywoodska hviezda povedala publiku na tlačovej konferencii: „Môžeme robiť len tri veci. Nosiť rúško, dodržiavať sociálny dištanc a umývať si ruky. Tieto veci sú také jednoduché a ľahké, že ak niekto nie je schopných ich dodržiavať, je to hanba.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tom Hanks (@tomhanks),

Je to jednoduché

„Je to jednoduché. Keď šoférujete auto, nejazdíte príliš rýchlo, používate smerovku a vyhýbate sa nárazu do chodcov. To je, prosím pekne, zdravý rozum.“ Je teda zrejmé, že keď Tom Hanks prežil koronavírus, chce varovať ostatných. Herec povedal, že mali asi desať dní niekoľko nepríjemných symptómov, ale nič život ohrozujúce, za čo boli vďační. Nepotrebovali taktiež ani špeciálnu lekársku starostlivosť a samozrejme, zostali izolovaní.

Pridala sa aj Jennifer Aniston

Ako uvádza portál Scary Mommy, na nosenie rúšok upozorňuje aj obľúbená herečka Jennifer Aniston. Tá pridala fotografiu v rúšku na svojom Instagrame, kde v podstate prosí ľudí, aby premýšľali. „Rozumiem, že masky sú nepohodlné. Ale necítite sa horšie, keď prestávajú fungovať podniky, ľudia prichádzajú o prácu, zdravotníci siahajú na dno absolútneho vyčerpania. Tento vírus zobral tak veľa životov, pretože jednoducho nerobíme dosť.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jennifer Aniston (@jenniferaniston),

„Naozaj verím v dobre ľudí, takže viem, že to zvládneme. Ale aj tak, je tu veľmi veľa ľudí, v našej krajine, ktorí odmietajú nevyhnutné kroky k tomu, aby sa vyrovnala krivka a aby zostali ľudia v bezpečí. Ľudia majú pocit, že im niekto zobral ich práva, keď od nich chce, aby nosili rúško. Toto jednoduché odporúčanie je spolitizované na úkor životov ľudí. A naozaj by to nemalo byť predmetom debaty,“ napísala.