Tom Hanks s manželkou sa úplne vyliečili. Takto pomôžu v boji proti koronavírusu

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (tomhanks)

Tom Hanks so svojou manželkou patrili k prvým svetoznámym celebritám, ktoré otvorene informovali o tom, že majú koronavírus. Oznámili to pritom na sociálnych sieťach.

Článok pokračuje pod videom ↓

Už začiatkom marca bol Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilson pozitívne testovaní na COVID-19, zatiaľ čo v Austrálii nakrúcali film. Ako uvádza portál ScaryMommy, celú svoju cestu mapovali aj priamo na Instagrame a zdá sa, že teraz už sú úplne zotavení. Množstvo celebrít venovalo peniaze na výskum vakcíny alebo na dodanie rôznych pomôcok pre zdravotníkov.

Rozhodli sa, že pomôžu

Niektoré celebrity sa zase začali podieľať na vývoji vakcíny proti koronavírusu, a to nielen finančne. Aj Tom Hanks so svojou manželkou darovali svoju krv a krvnú plazmu na výskum. Povedali o tom v rozhovore s Petrom Sagalom, Adamom Felberom, Neginom Farsadom a Petrom Groszom. Okrem iného povedali, že sa vrátili do Los Angeles, keď už boli úplne zdraví a rozmýšľali nad tým, čo budú ďalej robiť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tom Hanks (@tomhanks),

Darovali krv

„Vynorilo sa nám veľa otázok, ako čo teraz? Čo môžeme urobiť? A je vôbec niečo? A v skutočnosti sme nakoniec zistili, že v sebe máme protilátky. Neboli sme síce oslovení, ale opýtali sme sa či môžeme plazmu darovať,“ povedal Tom Hanks. Pýtali sa ho taktiež, aké to je počas karantény. „Robíte to isté, čo ostatní? Ste vo vašom dome, čítate knihy a máte stretnutia cez Zoom?“ spýtal sa ho moderátor.

Vtipkovali o aktivitách počas karantény

„Zistil som, že každých 20 minút sa deje niečo iné. Upratujem podľa Marie Kondo, hráme solitaire, no čo vám poviem, som zaneprázdnený,“ vtipkoval. V centrách amerického Červeného kríža však výrazne klesol počet ľudí, ktorí darovali krv. Odvtedy sa však snažili zvýšiť povedomie o tom, že krv potrebujú, a preto mnohí ľudia nahlásili, že sú ochotní ju darovať. Napriek tomu sa veľmi obávajú jej nedostatku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tom Hanks (@tomhanks),

O všetkom informoval na sociálnych sieťach

Ako sme vás informovali v inom článku Tom Hanks, oznámil to, že má koronavírus prostredníctvom svojho účtu na Instagrame. Ako uvádza portál People, na svojich sociálnych sieťach pravidelne informuje o tom, ako sa majú a čo sa s nimi konkrétne deje. 63-ročný populárny herec Tom Hanks informoval o tom, že on a jeho 63-ročná manželka Rita Wilson zostávajú v karanténe v Austrálii kvôli pozitívnym testom na koronavírus.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tom Hanks (@tomhanks),

Cítili sa unavene

„Ahojte ľudia. Rita a ja sa chceme poďakovať všetkým, ktorí sa o nás tak dobre starajú. Máme Covid-19 a sme v izolácii, takže to ďalej nerozširujeme. Existujú ľudia, pre ktorých by to mohlo znamenať niečo oveľa vážnejšie. Takže berieme dni ako prídu. Sú veci, ktoré môžeme všetci urobiť, aby sme sa z toho dostali, takže budeme nasledovať rady odborníkov a starať sa o seba,“ napísal.

Podľa jeho správy sú aj s manželkou v Austrálii a začali sa zrazu cítiť unavene a mali bolesti celého tela, taktiež však aj mierne horúčky. Všetko zobrali zodpovedne a nechali sa testovať, pričom testy vyšli pozitívne na koronavírus.