Status zdravotnej sestry z covid oddelenia sa dotkol mnohých ľudí: Padám od únavy a som sama na dieťa

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Napriek tomu, že pandemická situácia sa zlepšuje a budúci týždeň nás čaká uvoľňovanie opatrení, zdravotníci sa stále trápia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Títo ľudia sa často potrebujú len verejne podeliť so svojím trápením, a to je aj silný príspevok zdravotnej sestry, ktorý bol zverejnený na stránke Priznania žien.

„Dobrý deň, nikdy som si nemyslela, že raz budem fungovať v režime, v akom fungujem. Posteľ sa stala mojou vernou spoločníčkou. Spím a padám od únavy – som sestra na Covid OAIM a už nevládzem. Takmer každý deň som v práci, som sama na dieťa, ktoré chodí do školy (pretože kritická infraštruktúra). Otec dieťaťa je v cudzine, je teraz nemožné sa stretnúť. Vkuse spím, urobím raz za 3týždne väčší nákup.

Foto: unsplash

Je to tlak a stres

Varím iba víkendy alebo pred, s ťažkosťami, keďže každý jeden som v práci. Moje dieťa funguje na samochod… keď spím, hrá sa sa a učí sa samo. Mám opatrovateľku, mám upratovačku, ktorá mi upratuje, pretože už nezvládam ani len to. Iba spať, minimálne sa povenovať dieťaťu a zasa do práce. Tej je toľko, že si to asi nik reálne nevie predstaviť, koľko tlaku a stresu to je, dlho bez dovolenky na relax.

Foto: unsplash

Buďte zodpovední

Ventil žiaden, keďže je lockdown, niet kam a ako a s kým, pretože sa so mnou takmer nik nechce stretúť. Napriek tomu sa ešte nájdu individuá, ktoré sa budú smiať a pochybovať. Ale ja už nevládzem ani psychicky ani fyzicky a som strašne smutná. Ďakujem.“

Mnohí ľudia prišli kvôli koronavírusu o rodinných príbuzných alebo priateľov. Nejde pritom iba o starých a chorých ľudí. Hoci opatrenia sa postupne budú uvoľňovať, je dôležité, aby ste boli aj naďalej opatrní a dbali na svoje zdravie a zdravie svojich  blízkych.

Najnovšie články