AKTUÁLNE: Na Slovensku pribudol 1 prípad nákazy na koronavírus

Hyriaková Kristína , TASR

FOTO TASR – Roman Hanc

Na Slovensku pribudol 1 nový prípad nákazy koronavírusom, doteraz sa tak zaznamenalo 1562 pozitívnych vzoriek. 

Článok pokračuje pod videom ↓

K včerajšiemu dňu to bolo 1 pozitívny a 786 negatívnych vzoriek. Za včerajší deň otestovali 787 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 1443 pacientov, dnes pribudlo 6 vyliečených pacientov. Na Slovensku celkovo evidujeme 28 úmrtí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií a stránka korona.gov.sk.

Británia je na tom stále zle

Počet obetí nákazy spôsobenej koronavírusom SARS-CoV-2 prekročil v stredu vo Veľkej Británii hranicu 42.000. Na pravidelnom brífingu to oznámil britský minister kultúry Oliver Dowden, informovala spravodajská televízia Sky News. Za posledných 24 hodín pribudlo v krajine 184 úmrtí, čím sa ich počet zvýšil na 42.153. Minister taktiež oznámil, že celkový počet vykonaných testov je 7.121.976. Ďalších 140.359 ľudí bolo otestovaných do stredy rána.

FOTO TASR – Milan Kapusta

USA a Brazília trpia

V Británii sa doteraz potvrdilo 299.251 prípadov nákazy, z toho 1115 pribudlo v poslednom kole testovania. Podľa Dowdena je momentálne hospitalizovaných 5308 ľudí. Minulý týždeň ich bolo 6123. Británia má v súčasnosti najvyšší počet obetí v Európe a tretí najvyšší počet obetí nákazy spôsobenej koronavírusom na svete. V globálnom meradle ju predstihujú len USA, ktoré evidujú vyše 2,1 milióna nakazených a takmer 118.000 úmrtí pacientov s pozitívnym testom na koronavírus. Druhá je Brazília s viac ako 45.000 obeťami a vyše 934.000 prípadmi nákazy.

FOTO TASR – Milan Kapusta

Peking zatvára školy

Čína zaznamenala vo štvrtok 28 nových prípadov nákazy koronavírusom za uplynulých 24 hodín. Väčšina z nich je spojená s novým ohniskom nákazy na pekinskom trhovisku Sin-fa-ti, píše agentúra DPA. Peking potvrdil až 21 nových nakazených. Počet infikovaných za posledný týždeň v meste stúpol na 137. Tri ďalšie nové prípady vo štvrtok zaznamenali v okolí hlavného mesta – v meste Tchien-ťin a v provincii Che-pej. Zvyšné štyri nové prípady hlásia mesta Šanghaj, Ša-an-si a Kan-su.

Foto: TASR/AP

V Pekingu došlo po objavení nového ohniska epidémie koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje chorobu COVID-19, k opätovnému zavedeniu niektorých epidemiologických opatrení. V karanténe sú takmer tri desiatky obytných komplexov. Úrady v stredu znovu zatvorili všetky školy a zaviedli obmedzenie pohybu. Lety z pekinského letiska boli zrušené, takisto autobusy a vlaky z mesta a do mesta. Všetci ľudia, ktorí chcú Peking opustiť, musia predložiť negatívny test na koronavírus.

Najnovšie články