Hrdinský otecko sa dal potetovať len preto, aby mal rovnakú jazvu ako jeho synček po náročnej operácii srdca

Hyriaková Kristína
otec

Foto: pixabay

Pre rodiča nie je nič horšie, ako keď je choré jeho dieťa. Nikdy by sme sa nechceli pozerať na to, ako trpí, ale musíme sa zmieriť, že aj takéto veci sa stávajú. Unilad informoval o úžasnom ockovi, ktorý svojmu synovi prejavil súcit naozaj originálnym spôsobom. Veď pre koho iného by sme sa mali obetovať, keď nie pre deti.

37-ročný Martin Watts z Beverley nechcel, aby sa jeho syn cítil zle kvôli deväť centimetrov dlhej jazve, ktorá mu zostala po operácii srdca. Šesťročný Joey sa narodil so vzácnou srdcovou vadou, ktorá spôsobuje zúženie veľkej cievy, ktorou krv zo srdca putuje do tela. Jeho jediná šanca na život bola operácia, ktorú absolvoval v máji a trvala 8 hodín.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Changing Faces (@changingfacesuk),

Vadou trpia obaja bratia

Operácia sa našťastie ukázala ako úspešná a rovnakú absolvuje aj jeho brat, sedemročný Harley, ktorý ochorením trpí tiež. Matka oboch detí, 40-ročná Leanne Watts, zistila, že Joey má srdcovú poruchu, keď bola v 28 týždni tehotenstva. U Harleyho to bolo 14 dní po pôrode. „Povedali nám, že obaja môžu hocikedy zomrieť. Joeyho stav však rýchlo napredoval. Preto nám povedali, aby sme niečo skúsili skôr, než neskôr. Nie je to to, čo chcete počuť, ale keď vám niekto povie, že môžete vášho syna hocikedy stratiť, keď niečo neurobíte… v deň operácie som bola neuveriteľne vystrašená,“ povedala pre portál unilad. Zároveň dodala, že lekárom bezvýhradne verila, pretože jej dali dôvod uveriť. Samozrejme, že mala výhrady, ale nakoniec všetko dopadlo dobre. Hoci bola pripravená na najhorší možný výsledok.

Nechal si vytetovať rovnakú jazvu

Nasledujúci deň potom, ako malého bojovníka Joeyho pustili z nemocnice sa Martin rozhodol, že si nechá vytetovať rovnakú jazvu, ako mu zostala po operácii, v rámci otcovskej solidarity. Taktiež si nechal vytetovať tlkot jeho srdca. „Je to naozaj úžasné, jednoducho som mu chcel ukázať, že to nie je nič, za čo by sa mal hanbiť. Mal by byť hrdý na to, čo dokázal. Pre šesťročné dieťa nie je jednoduché absolvovať takúto operáciu. Keď videl jazvu, opýtal sa, či to je to miesto, kde ho museli rozrezať, aby opravili jeho srdce.“ 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Antonello Amodio (@antonelloamodio),

Podpora deťom s jazvami

Martin sa rozhodol zdieľať fotografie ako podporu kampane ScarSelfie, ktorá bola vytvorená organizáciou Children’s Heart Surgery Fund (organizáciou na podporu detí s operáciou srdca).  Kampaň si kladie za cieľ posilniť a osláviť statočnosť pacientov so srdcovými chorobami, ktorí majú jazvy po chirurgických zákrokoch.

Je naozaj úžasné, ako dokážu rodičia vyjadriť podporu svojim deťom, aby sa necítili zahanbene za svoje jazvy, ktoré im budú v dospelosti pripomínať, že len vďaka nim môžu žiť.

Najnovšie články