Mamička prezradila, čo robí, keď vidí pred školou obézne dieťa. Mnohých ľudí tým poriadne pobúrila

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Mamička vyvolala diskusiu po tom, čo verejne odhalila, že súdi rodičov detí s nadváhou, ktoré chodia do školy s jej deťmi.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Tyla, na rodičovskom fóre mamička vysvetlila, že vyzdvihla svoju dcéru zo školy, keď si všimla, že jeho spolužiačka čaká na svojich rodičov. Mamička ju opísala, ako veľmi „veľké“ dievčatko a spýtala sa, či sa ostatní rodičia cítia pri pohľade na takéto deti rovnako ako ona.

Odsúdila rodičov

„Dnes som si všimla nové dievča v triede mojej dcéry, ktoré čakalo na to, kedy po ňu prídu rodičia. Veľmi malé a ťažké dievčatko, všetci sú spolu v ročníku, takže viem, že musí mať málo rokov, ale toto dievča bolo oproti ostatným deťom obrovské. Bola som veľmi smutná a premýšľala som, či je zdravotne v poriadku. Potom som sa nahnevala na ich rodičov, že toto dopustili,“ napísala na rodičovské fórum.

Foto: unsplash

Komentáre ľudí hovoria jasne

Avšak, nemala ani potuchy, že vyvolá obrovskú vlnu diskusie. „Pár rokov som bola bacuľaté dieťa a spomínam si na tie posmešky len kvôli tomu, že som bola väčšia,“ napísala jedna komentujúca. „Myslela som na to, či som hrozný človek kvôli tomu, že ich súdim a nepoznám celú ich situáciu. Viem, že to nie je moja vec, ale rozmýšľala som, či aj niekto iný obviňuje jej rodičov,“ dodala mamička. Zatiaľ, čo niektorí ľudia sa priklonili na jej stranu, iní tvrdili, že to nie je vždy také jednoduché a ani jednoznačné.

Niekedy zohráva rolu zdravotný faktor alebo genetika. „Je ťažké poznať okolnosti toho, prečo je to dievčatko veľké. Obezita a chudoba sa masívne prekrývajú, takže by som to neposudzovala, avšak myslím si, že deti sa za to hanbia.“ „Keby som videla niekoho s nadváhou, nehovorila by som hneď, že sa prejedá. Nikdy neviete, čo za tým je, nemusí to byť len o nezdravom jedle.“

Ďalší povedali, že by rodičov súdili, keby vedeli, že ju kŕmia obrovskými porciami a nezdravým jedlom. Mnohí však tiež povedali, že súdia rodičov, aj keď ich to mrzí. „Áno, niektoré deti majú nadváhu kvôli postihnutiu či zdravotnému stavu, ale väčšina nie.“